Ефіопія та Еритрея підписали декларацію про замирення

Конфлікт, який дестабілізував регіон, спалахнув у 1998 році

Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед і президент Еритреї Ісайяс Афеверкі фото из соцсетей

Ефіопія та Еритрея оголосили про закінчення військового протистояння і підписали декларацію про замирення. Декларація була підписана на зустрічі прем'єр-міністра Ефіопії Абія Ахмеда і президента Еритреї Ісаяса Афеверкі в столиці Еритреї, Асмері, передає Reuters.

"Тепер ми можемо уявити собі майбутнє, де немає кордонів і високих стін, що розділяють нас. Люди нашого регіону об'єднані спільною метою", - заявив глава канцелярії прем'єра Ефіопії Фітсум Арега у Twitter.

Сторони також заявили про готовність співпрацювати в низці сфер, зокрема - в економічній і соціальній галузях.

Новини за темою: Ліван та "Ісламська держава" уклали перемир'я на кордоні із Сирією

Декларація обіцяє покласти край одному з найбільш складних військових протистоянь в Африці. Конфлікт, який дестабілізував регіон, спалахнув у 1998 році і тривав до 2000 року через територіальні суперечки. Тоді бойові дії забрали близько 80 тис. життів.

Мирний договір було підписано сторонами в грудні 2000 року, однак Ефіопія відмовилася приймати остаточне рішення арбітражу, винесене через два роки з питання про розділення спірних територій. Ситуація, що балансувала між миром і війною, тривала майже двадцять років.

Новини за темою: Болгарія і Македонія уклали історичну угоду про дружбу і співробітництво

Як повідомлялося, 23 червня під час виступу прем'єр-міністра Ефіопії Абія Ахмеда на площі Мескель в Аддіс-Абебі, де зібралися тисячі його прихильників, пролунав вибух. Зокрема, коли прем'єр закінчив промову, в бік трибуни хтось кинув ручну гранату. Сам Абій Ахмед не постраждав, але повідомлялося про жертви і потерпілих серед учасників заходу.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів