Дві німецькі компанії постачали руду до Криму в обхід санкцій, - розслідування

Вантажі були призначені для Росії, але у підсумку опинилися в Криму

Керченський міст Фото з відкритих джерел

Судна двох німецьких судноплавних компаній підозрюють у постачанні титанової руди в окупований Росією Крим в обхід чинних санкцій. Про це йдеться в розслідуванні німецької радіостанції Deutschlandfunk, передає DW.

Відповідно до цих даних, судна компанії Hansa Heavy Lift з Гамбурга та Heinz Corleis KG зі Штаде транспортували загалом 35 тисяч тонн титанової руди в південноросійський порт "Кавказ", що поблизу Криму.

Новини за темою: США не визнають російську анексію Криму, і санкції залишаються в силі, - Білий дім

Вантажі були призначені для Росії, але у підсумку опинилися в Криму, де розташовано титановий завод.

Титанова руда міститься у переліку товарів, які в рамках санкцій ЄС після анексії Росією українського півострова в 2014 році не можна постачати в Крим.

Новини за темою: Агентство Bloomberg не позначило на карті Крим українським

Судно компанії Hansa Heavy Lift під назвою HHL MISSISSIPPI кинуло якір поблизу Керчі між Кримом і південною частиною Росії у російському порту "Кавказ" 23 листопада 2017 року з 10 тисячами тонн титанової руди на борту. Попри те, що руда була офіційно призначена для Росії, її було у підсумку переправлено до Криму.

Як повідомляється, товар було у морі перевантажено на російський фрахтовий човен і перевезено на анексований Росією півострів.

Як заявив речник цієї судноплавної компанії Ганс Йорґ Зімон, постачання титанової руди до Росії не підпадає під дію обмежувальних заходів.

Новини за темою: Як Керченський міст вплине на економіку Криму

"Ми не прибували до Криму і ми не знали, що кінцевий користувач був у Криму", - сказав він.

Як ідеться в розслідуванні, руду з судна MS Callisto компанії Heinz Corleis KG у грудні 2017 року теж перевантажили в морі на російський фрахтовий корабель, котрий попрямував не в напрямку російського берега, а до кримського порту, розташованого на відстані 20 кілометрів. У цьому випадку йдеться про доставку до 25 тисяч тонн руди, адже саме стільки теоретично здатен був вмістити MS Callisto.

Як повідомлялося раніше, в анексованому Криму було проведено перше випробування турбіни Siemens.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів