Президент Польщі вирішив підписати "антибандерівський закон"
PAP

Президент Польщі Анджей Дуда вирішив підписати закон про інститут національної пам'яті Польщі. Про це повідомляється на сторінці президента Польщі в Twitter.

"Я вирішив, що підпишу закон про інститут національної пам'яті, і я передам його в Конституційний трибунал", - зазначив президент.

Новини за темою: Верховна Рада звернулася із заявою до Польщі через закон про заборону "бандерівської ідеології"

За словами Дуди, ухвалений закон не обмежує художню і наукову діяльність.

"Ці положення жодним чином не обмежують художню та наукову діяльність: в остаточному формулюванні положень ст. 55а виключається дія закону щодо художньої і наукової діяльності, це дуже чітко прописано в законі", - передає слова президента його прес-служба.

Крім того, Дуда нагадав, що закон не є спонтанним і розроблявся понад рік.

"Це не пропозиція, яка з'явилася тиждень або місяць тому. Щодо цього положення, я говорив більше року тому, і говорив під час свого візиту рік тому до Ізраїлю", - повідомив він.

Президент підкреслив, що в Польщі не може бути місця ненависті за ознакою національної чи етнічної приналежності.

"Ми всі знаємо, до чого привів антисемітизм. Ніколи в історії це не повинно повторитися", - заявив Дуда.

Також він нагадав, що Польща, на відміну від інших європейських країн, не співпрацювала з режимом нацистської Німеччини.

Нагадаємо, в четвер, 1 лютого, Сенат Польщі прийняв без поправок закон про інститут національної пам'яті. Він передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС і світове співтовариство скритикували його як такий, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців".