До Радбезу ООН внесли проект резолюції щодо статусу Єрусалиму

Голосування може відбутися вже 18 грудня

Радбез ООН, архів EPA

Єгипет вніс на розгляд Ради Безпеки ООН проект резолюції, що передбачає засудження рішень країн щодо одноосібного визначення статусу Єрусалиму. Очікується, що голосування за документ відбудеться 18 грудня. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на низку інформагенцій, до яких потрапив текст документа.

Зазначається, що проект резолюції висловлює "глибоке розчарування нещодавнім рішенням щодо статусу Єрусалиму", не називаючи при цьому конкретних держав та посадовців. Однак документ очевидно є відповіддю на оголошення президентом США Дональдом Трампа рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди посольство Сполучених Штатів.

Новини за темою: Ердоган закликав світову спільноту визнати Єрусалим столицею Палестини

У резолюції буде міститися пункт про те, що будь-які рішення, які натякають на зміну статусу Єрусалиму, не мають юридичної чинності та мають бути скасовані. Так само наголошується, що питання навколо статусу Єрусалиму слід "вирішувати шляхом переговорів". 

Як відомо, США має в цьому органі право вето.

Новини за темою: 57 країн-членів ОІС визнали Єрусалим столицею Палестини

На початку грудня президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму єдиною столицею Ізраїлю та заявив про намір перенести до цього міста посольство США, що досі перебувало в Тель-Авіві. Рішення Вашингтона спричинило хвилю обурення та осуду в арабському світі, а також сутички між палестинцями та ізраїльськими силовиками, внаслідок чого загинуло кілька людей.

ЄС заявив, що не змінюватиме своєї позиції щодо Єрусалиму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів