Держкосмічне агентство України пропонує побудувати космодром в Австралії

Для створення космодрому потрібно 5-7 тис. км², для первинного дослідження - 500 тис. доларів

Сідней, Австралія Filipe Castilhos/Flickr

Державне космічне агентство України (SSAU) запропонувало побудувати космодром неподалік від авіабази Кертін, що в Кімберлі - одному з округів Західної Австралії. Про це повідомляє The West Australian.

"Цей об'єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея й Індонезія", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Україна здійснила перше випробування крилатої ракети вітчизняного виробництва

Пропозиція вперше надійшла в федеральні і державні уряди Австралії ще в 2016 році.

Посол України в Австралії Микола Кулинич заявив, що Україна має технічні знання, виробничий ланцюг і довгу історію в області світових космічних досліджень, щоб реалізувати пропозицію.

Новини за темою: Ми зможемо здійснити перші польоти на Марс у першій половині 2019 року, - Ілон Маск

"Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання", - сказав Кулинич.

Для створення космодрому потрібно 5-7 тис. км² землі у вигляді оренди промислової площі, бажано біля авіабази Кертін, яка знаходиться біля міста Дербі на північному заході Австралії. Первинне дослідження може бути завершено у відносно короткі терміни і обійдеться менш ніж 500 тис. доларів.

Новини за темою: Міноборони Росії опублікувало відео навчального пуску гіперзвукової ракети "Кинджал"

Раніше Україна спільно з Британією створили суборбітальну ракету. Британська компанія Skyrora, науково-дослідний центр якої розташований у місті Дніпро, створила суборбітальну ракету Skyrora 1, призначену для запуску наносупутників.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів