Делегація України в ООН закликала посилити тиск на Росію за її агресію

Він підкреслив, що Росія як держава-окупант, має зобов'язання з міжнародного права перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії

Укринформ

Тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів ООН, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузикой війни, закликав посилити тиск на Росію за її агресію. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Міжнародне співтовариство має поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів та олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що російський режим розуміє лише мову сили", - заявив представник України.

Він також закликав ООН "бути більш активними" у розв'язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

Новини за темою: В ООН закликали Україну провести "прозоре та ефективне" розслідування нападів на громадських активістів

"Попри наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат чи Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати набагато більш потужну позицію щодо конфліктів та збільшити тиск на Росію", - підкреслив український дипломат.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна й консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації та анексії для забезпечення мирного рішення конфліктів у регіоні та світі.

"Першим кроком має стати деокупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії й Південної Осетії та виконання всіх інших зобов'язань Росії за діючими угодами", - зауважив представник Української місії при ООН.

Також сьогодні МЗС України закликали Росію вивести війська з окупованих територій Грузії та здійснити заходи щодо демілітаризації і деокупації цих територій.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів