Кількість жертв зіткнень у секторі Гази зросла до 58

Білий дім поклав провину на угруповання "ХАМАС"

Під Сектором Газа загинуло 12 осіб AFP

Палестинське міністерство охорони здоров'я заявило, що в результаті заворушень на адміністративному кордоні сектора Гази загинули 58 осіб, 2700 - травмовані. Про це повідомляє Reuters.

"Представники палестинського міністерства охорони здоров'я заявили, що 58 демонстрантів загинули, ще 2,7 тис. постраждали в результаті стрільби з бойової зброї, використання сльозогінного газу та інших засобів", - пише агентство.

Новини за темою: Ізраїль відкриє єдиний КПП на кордоні Гази

Європейський Союз у зв'язку з ситуацією на адміністративному кордоні сектора Гази закликав усі сторони до стриманості, щоб не допустити більшу кількість жертв. За ініціативою Кувейту ситуацію на кордоні Гази екстрено обговорить Рада безпеки ООН.

Новини за темою: Радбез ООН обговорить зіткнення в Газі через відкриття в Єрусалимі посольства США

У той же час Туреччина назвала ситуацію "масовим вбивством". Білий дім поклав провину на угрупування "ХАМАС". США заявили, що Ізраїль має право захищати себе". Раніше повідомлялося про 55 загиблих і 2400 поранених.

6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно визнала Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення посольства США в це місто, після чого ситуація в регіоні погіршилася.

14 травня 2018 року в секторі Гази під час акції протесту, приуроченої до відкриття в Єрусалимі американського дипвідомства, відбулися зіткнення: загинули 52 палестинця, понад 1200 осіб отримали поранення. За інформацією Reuters, у Білому домі вважають, що конфлікт спровокувало палестинський радикальний рух ХАМАС.

Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після Шестиденної війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Це не визнають ряд держав і ООН. Палестинці вважають Східний Єрусалим столицею своєї держави, однак зараз Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.

Джерело: ТСН/Reuters

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів