Радіо Свобода

Група депутатів Європейського парламенту від Чехії направила лист президенту країни Мілошу Земану з закликом "вибачитися перед Україною за свої висловлювання, і таким чином хоча б частково виправити шкоду". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У листі також зазначається, що Земан підриває авторитет міжнародного права, згідно з яким Україна стала жертвою агресії Росії. "Ця агресія, яка призвела до протизаконна стану в Криму, триває, тому, є ризиком безпеки для нашої країни і всієї Європи", - йдеться в листі.

Новини за темою: Народ проти Земана, або Як чехи флешмоб у соцмережах влаштовували

На думку чеських європарламентарів, позиція Мілоша Земана суперечить міжнародному праву і позиції чеського уряду. "Крим є складовою частиною України і його анексія в 2014 році була грубим порушенням Будапештської угоди 1994 року, в якій Росія серед іншого зобов'язалася поважати українську незалежність і територіальну цілісність", - наголошується в листі.

Автори звернення вважають, що Земан не може "свою помилку" пояснювати "особистими поглядами". "Перед Радою Європи Ви виступали не як приватна особа, а як глава держави. Якщо Ви не здатні виконувати роль президента та гідно представляти Чеську Республіку на міжнародних зібраннях, ви повинні як мінімум утримуватися від будь-яких висловлювань, які суперечать інтересам нашої країни і наших союзників ", - зазначають у зверненні чеські євродепутати.

Лист-звернення до чеського президента підписали шість євродепутатів, серед яких, зокрема, Яромир Штетіна, Іржі Поспішил, Людек Нидермаер.

Новини за темою: У Кремлі прокоментували заяву Земана щодо Криму: Мови про компенсацію бути не може

Раніше повідомлялося, що президент Чехії Мілош Земан під час виступу на сесії ПАРЄ 10 жовтня заявив, що вважає анексію Криму Росією "завершеною справою", а Україна може отримати від РФ компенсацію. "На мою думку, буде якась компенсація для України - або в фінансовій формі, або нафтою і газом", - сказав Земан. Після цього перед входом до резиденції президента Чехії пройшла демонстрація проти подібних заяв Земана.