Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу
Reuters

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу допустив, що Туреччина може оскаржити дії Нідерландів в Європейському суді з прав людини. Про це повідомляє агентство Anadolu.

"За необхідності ми звернемося до міжнародних інстанцій, в тому числі до Європейського суду з прав людини", - зазначив міністр.

За його словами, позиція влади Нідерландів є неприйнятною.

"З подібного роду ганебними діями не стикалися навіть у часи нацизму", - підкреслив Чавушоглу.

Новини за темою: "Фашисти і пережитки нацизму": Політичний скандал між Нідерландами і Туреччиною

При цьому він заявив, що офіційних вибачень від Нідерландів буде недостатньо, і з боку Туреччини підуть контрзаходи.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульства у Роттердамі вийшло близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецьким властям. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів у Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Кайї для зустрічей з турецької діаспорою.