Центробанк РФ тестує власну систему Telex, готуючись до відключення від SWIFT

За підсумками тестів Центробанк прийшов до висновку, що російській банківській системі нічого не загрожує в разі відключення її від міжнародної системи SWIFT

Фото з відкритих джерел
Центробанк РФ тестує російську банківську систему Telex, готуючись до відключення від SWIFT, пише "Газета.ru".

За підсумками тестів Центробанк прийшов до висновку, що російській банківській системі нічого не загрожує в разі відключення її від міжнародної системи SWIFT за рішенням ЄС.

Втім, у Росії побоюються, що відключення спровокує зростання цін на грошові перекази за кордон, про що повідомило виданню джерело в Центробанку. "Після завершення тестування системи внутрішньоросійських платежів банки повинні підняти всі договори з західними партнерами і знайти можливість налагодити транскордонні міжбанківські перекази через старі канали зв'язку, наприклад Telex. Тестування даних каналів і шлюзів має розпочатися найближчим часом", - повідомив він. Прес-служба ЦБ РФ відмовилася коментувати це питання.

Новини за темою:

Відзначимо, що система Telex вважається застарілою, нею користувалися в російських банках у 90-х роках. За словами учасників російського фінансового ринку, перехід на дану систему буде пов'язаний зі значними витратами для банків, адаптація програмного забезпечення під цю систему може коштувати до 50 тис. з кожного банку.

Нагадаємо, 18 вересня в Європейському парламенті закликали посилити санкції проти Росії, в тому числі, як один із заходів, вимкнути банківський сектор РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT. Пізніше міжбанківська система SWIFT заявила, що буде обслуговувати росіян, незважаючи на резолюцію Європарламенту.

Джерело: Газета.ру

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів