Бразилія обирає президента, парламент і губернаторів

Основна увага прикута до президентських перегонів. На посаду глави держави претендують 13 кандидатів

Reuters

У Бразилії сьогодні, 7 жовтня, відбудуться загальні вибори, в ході яких громадяни країни оберуть президента, віце-президента, депутатів Національного конгресу (парламенту), губернаторів усіх 26 штатів, а також депутатів регіональних законодавчих органів. Про це повідомляє Reuters.

Право голосу в найбільшій країні Південної Америки мають понад 147 млн виборців старше 16 років. Для виборців у віці 18-69 років участь у голосуванні є обов'язковою, підлітки 16-17 років та літні люди від 70 років голосують за бажанням.

На посаду президента претендують 13 кандидатів. Якщо ніхто не набере більше 50% голосів, 28 жовтня відбудеться другий тур, в якому зустрінуться кандидати з найвищою підтримкою виборців. За даними соціологічних опитувань, перемогти в першому турі не вдасться нікому. 

Перед початком виборчої кампанії її фаворит, колишній глава держави (2003–2011 роки) Луїс Інасіу Лула да Сілва був засуджений за корупцію на 12 років і позбувся права балотуватися. 

Другий за популярністю кандидат, колишній військовий і висуванець від Соціал-ліберальної партії Жаїр Болсонару, якого називають "бразильський Трамп", був поранений під час замаху і практично не вів агітації.

Високу підтримку виборців має і кандидат від лівої Партії трудящих, колишній мер Сан-Паулу Фернанду Аддад. Аналітики очікують, що саме Болсонару і Аддад вийдуть у другий тур. Інавгурація нового президента Бразилії має відбутися 1 січня 2019 року.

Хто б не переміг, населення очікує, що новий глава держави зконцентрує свою діяльність на оздоровленні економіки. З 2016 року рівень безробіття не падає нижче 12%. Без роботи сидять майже 13 мільйонів бразильців. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів