Понад 1,5 млн мусульман зібралися на хадж у Саудівській Аравії

У минулому році під час тисняви на хаджі загинули більше 2 тисяч осіб

Русская служба ВВС

Понад 1,5 мільйона мусульман зібралися в наметовому містечку в долині Міна для хаджу - щорічного паломництва. Про це повідомляє Al-Jazeera.

Як повідомляє ВВС, кореспонденти кажуть про посилення заходів безпеки. У радіусі двох кілометрів від мечеті Масджид аль-Харам, що знаходиться в Мецці і є однією з головних святинь для мусульман, заборонено автомобільний рух. На шляху паломників встановлено пропускні пункти.

У минулому році під час тисняви в долині Міна загинули понад 2 тисячі осіб. Серед них було багато громадян Ірану.

Тегеран звинуватив владу Саудівської Аравії в поганій організації хаджу. Цьогоріч іранська влада заборонила своїм громадянам вирушати на хадж до Мекки.

Саудівські сили безпеки демонструють свою міць перед початком хаджу.

Новини за темою: Іран заборонив своїм громадянам здійснювати хадж, - джерело

Спочатку в Мецці пройдуть релігійні церемонії, а потім паломники вирушать у долину Міна, яка знаходиться за 5 км від Мекки. Звідти вони підуть до гори Арафат, де здійснять основні обряди хаджу. Паломники йдуть шляхом пророка Мухаммеда.

Більшість подолають відстань 25 кілометрів пішки.

Причиною минулорічної тисняви в долині Міна стало те, що на мосту Джамарат зіткнулися дві великі групи паломників, які рухалися у різних напрямках.

До нового хаджу дороги в Міні були розширені. Крім того, саудівська влада роздає прочанам спеціальні електронні браслети, які будуть містити особисту інформацію. Вони допоможуть пізнати людей у разі, якщо вони загинуть або будуть поранені.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів