Білоруські митники розпочали огляд російських вантажівок на кордоні

Раніше з'явилися повідомлення, що на виїзді з Росії в Білорусь з'явилися затори вантажних автомобілів довжиною від 5 км до 8 км

Госпогранслужба
Митні служби Білорусі відновили огляд вантажного автотранспорту на кордоні з Росією.

"ФМС підтверджує, що білоруські митники відновили свою роботу на кордоні з РФ. З нашого боку митного контролю не здійснюється", - сказала ТАСС представник прес-служби ФМС Олена Грач.

Також у ФМС підтвердили наявність труднощів при перетині вантажним автотранспортом російсько-білоруського кордону. "Є інформація про одиничні випадки", - зазначила Грач, відмовившись коментувати, чи буде відновлений митний контроль з російської сторони.

Раніше в галузевих ЗМІ з'явилися повідомлення від учасників ринку про те, що на виїзді з Росії в Білорусь з'явилися затори вантажних автомобілів довжиною від 5 км до 8 км.

Митний контроль транспортних засобів на кордоні Росії і Білорусі був припинений з квітня 2011 року у зв'язку з набуттям чинності угод про створення Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану (МС), згідно з яким транспортний контроль здійснюється на зовнішніх кордонах ТЗ. З 1 січня 2015 року на базі ТЗ повинен бути створений Євразійський економічний союз, який передбачає ще більший рівень економічної інтеграції на території країн-учасниць угоди.

В кінці минулого тижня білоруський прем'єр Михайло Мясникович повідомив, що уряд республіки вживе заходів щодо захисту населення країни і національних товаровиробників в умовах зростання імпорту з Росії товарів третіх країн. За його словами, почастішали випадки ввезення в Білорусь товарів без супровідних документів, переважно - різних продуктів харчування і сільського господарства.

Раніше російський Россільгоспнагляд, навпаки, висунув ряд претензій до якості білоруської продукції, що поставляється в Росію, почавши послідовно обмежувати імпорт. Зокрема, претензії до якості м'ясної продукції отримали 20 білоруських комбінатів. Крім того, з 30 листопада відомство обмежило ввезення в Росію транзитних продуктів, які йдуть з Білорусі в Казахстан через Росію, зобов'язавши їх оглядати на предмет контрабанди на російських пунктах пропуску.

3 грудня проблеми поставок і транзиту продовольчих товарів у Росію коментував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він відкинув всі претензії Росії з приводу якості білоруських продуктів харчування, а також заявив про дотримання республікою домовленостей з Росією про забезпечення продовольчого ембарго з ряду країн Європи та Америки, які оголосили антиросійські економічні санкції. "Ми категорично заборонили махінації з західними товарами з метою поставок на російський ринок - типу переклеїли ярлик і поставили. Цього немає, не було і не буде".

Проте Лукашенко також заявив про те, що білоруські підприємства продовжать закуповувати в Європі продовольчі товари та сировину для споживання і переробки всередині країни, у тому числі для експорту готової продукції в країни Митного союзу. За його словами, Білорусь не буде забороняти можливість транзиту "санкційних" товарів у треті країни, такі як Казахстан, Монголія або Китай, рух яких передбачається транзитом через територію Росії.

Джерело: ИТАР-ТАСС

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів