Білорусь веде розробку власних ракетних систем і безпілотників

У Мінську вважають, що наявність таких озброєнь є потужним фактором стримування будь-якого агресора

Reuters

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив військовій промисловості країни розробити ракетні системи, щоб підвищити бойовий потенціал національних збройних сил. Про це заявив голова Державного військово-промислового комітету Республіки Роман Головченко, повідомляє інформаційне агентство БелТА.

"Президент Білорусі поставив завдання надалі розвивати цю сферу. Тому ключовий напрямок, над яким ми зараз працюємо, — це подальший розвиток ракетобудування",   заявив Головченко.

Новини за темою: Лавров: Росія не має наміру окупувати Білорусь під приводом проведення військових навчань

За його словами, відповідні системи мають стримуючий характер, незважаючи на те, що вони призначені для нанесення вогневого ураження.

"У першу чергу, їх наявність є потужним фактором стримування будь-якого агресора. Тому не буду робити великої таємниці, що ми продовжуємо працювати і далі в цьому напрямку з метою виходу на більш досконалі зразки ракетного озброєння", — сказав Головін.

Новини за темою: Лукашенко про конфлікт на Донбасі: Білорусь готова взяти на себе контроль на російсько-українському кордоні

За його словами, реактивна система залпового вогню нового покоління "Полонез" фактично є першою завершеною розробкою білоруських вчених у галузі ракетної техніки.

Крім того, Лукашенко наказав прискорено розвивати сегмент ударних безпілотних авіаційних комплексів. Має відбутися перехід від легких тактичних безпілотників до важких ударних безпілотних авіаційних комплексів, які можуть якщо не замінити пілотовану авіацію, то суттєво посилити авіаційну групу.

"Це дуже непростий і досить проривний сектор. У ньому зараз працюють найпередовіші країни, і його розвиток підтягує всі суміжні галузі науки - матеріалознавство, радіолокаційну техніку, системи управління… Це сегмент, за рахунок якого в тому числі ми плануємо виконувати завдання глави держави", - зазначив голова Держкомвоєнпрому.

На додаток до ракетобудування та створення сучасних БПЛА Білорусь має намір продовжувати розвивати системи радіоелектронної боротьби і радіоелектронного придушення.

"Можливо, зброї, заснованого на нових фізичних принципах. У нас є напрацювання", - розповів Роман Головченко.

Новини за темою: Відвідувати українцям Білорусь потенційно небезпечно, - Клімкін

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів