Прапор Євросоюзу і прапор України, фото з архіву
Фото з відкритих джерел

Безвізовий режим з Європейським Союзом для громадян України буде схвалений у кінці весни і почне повноцінно працювати влітку 2017 року. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерела в Європейській Комісії і Раді Євросоюзу.

"Співрозмовники в Єврокомісії та Раді ЄС стверджують, що український безвіз буде схвалений в кінці весни, а запрацює влітку. Найчастіше звучить припущення, що вже у липні українці будуть їздити в ЄС без віз. Можливо, навіть з 1 липня", - повідомляє видання.

За інформацією видання, для розблокування українського безвізу ЄС повинен остаточно схвалити "механізм зупинення". Процедура його прийняття орієнтовно триватиме до кінця лютого. А в березні можна розраховувати на початок тріалога щодо України (у разі Грузії він забрав тільки один день), в квітні – перехід та розгляд документа в Європарламенті, в травні – на схвалення Радою ЄС.

Відзначається, що якщо відхилень від графіку не буде, червень стане датою початку роботи безвізового режиму України з ЄС.

"З процедур прийняття рішень в ЄС виходить, що фактична дія безвізу на кордоні може початися в червні, а остаточне рішення Ради ЄС буде прийнято у травні, після президентських виборів у Франції", - пише видання.

Як повідомлялося, 2 лютого Європарламент підтримав надання Грузії безвізового режиму.

Зазначимо, що дати розгляду в Європарламенті питання про надання безвізового режиму Україні поки немає, однак, в разі позитивного рішення ЄП щодо України, до нас також буде застосовано механізм зупинення безвізового режиму.