Балони з хлором могли скинути на сирійську Думу два гвинтокрили з авіабази Асада, - Вellingcat

Експерти міжнародної групи припускають, що використовували не тільки хлор, але й зарин, адже потерпілі мали відповідні симптоми

Reuters

У сирійському місті Дума 7 квітня кількадесят людей загинуло внаслідок використання газових балонів, в яких, найімовірніше, був хлорний газ. Припускають, що балони скинули з двох гвинтокрилів Мі-8, що прибули з авіабази військово-повітряних сил Сирії поблизу Думейра. Про це йдеться в доповіді Вellingcat, опублікованій 11 квітня.

Експерти Вellingcat проаналізували інформацію з відкритих джерел і резюмували:

  • великий циліндр для стисненого газу зафіксовано на фото та відео в будівлі, де виявлено багато тіл;
  • на опублікованих в мережі відео можна ідентифікувати щонайменше 34 загиблих;
  • контролери з авіації повідомили про два гвинтокрили Мі-8, що за півгодини до хіматаки в Думі рухалися на південний захід від авіабази Думейр, а над Думою два гвинтокрили бачили незадовго до атаки;
  • є дані про те, що раніше сирійська влада використовувала гелікоптери Мі-8 для скидання балонів із хлорним газом на райони, підконтрольні опозиції.

Новини за темою: Хімічна атака в Думі: Дамаск і Москва плюють в обличчя Заходу

У доповіді з посиланням на дані Сирійської мережі з прав людини повідомляють щонайменше про дві атаки в сирійській Думі 7 квітня: о 16:00 за місцевим часом у районі пекарні на вул. Омара бен Хаттаба, внаслідок чого постраждали 15 осіб, а також близько 19:30 біля площі аль-Шухада в Нумані (там загинуло 55 людей, а 860 постраждали).


Центр документації порушень у Сирії також повідомляє щонайменше про дві хімічні атаки: близько 16:00 і 19:30 за місцевим часом. Наголошується, що деякі симптоми свідчать про застосування хлору, але не тільки його. З посиланням на слова лікаря, справжнього імені якого не називають, пишуть про те, що "один тільки хлор не може викликати таких симптомів, адже він хоч і викликає задуху, але не впливає на нерви". Медик припустив також вплив органічних сполук газу зарину.

Карта хіматак в сирійській Думі 7 квітня 2018 року Центр документації порушень в Сирії

Експерти додають, що, можливо, джерел іншого газу не було зафіксовано на фото та відео.

Новини за темою: Хіматака і ракетний удар: 112 слів про останні події в Сирії

Нагадаємо, 7 квітня волонтерські організації повідомили, що у місті Дума, що в Східній Гуті, здійснено хімічну атаку, результатом якої стала загибель від 40 до 70 осіб. Представники сирійського уряду і РФ назвали повідомлення неправдивими, США і союзники, своєю чергою, поклали відповідальність за атаку на Башара Асада.

Згодом президент США Дональд Трамп закликав Росію готуватися до ракетних ударів у Сирії. Готуються до операції і британські війська.

Своєю чергою Росія приводить у бойову готовність своє з'єднання в Сирії і розраховує отримати від США координати можливих ударів, щоб вивести з-під цілей своїх військовослужбовців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів