Азербайджанський газ в ЄС в обхід Росії: Трансанатолійський газопровід почне роботу 12 червня

Більша частина маршруту газопроводу пролягає через Туреччину

"РИА Новости"

Трансанатолійський газопровід (TANAP), по якому газ поставлятиметься з Азербайджану в країни ЄС в обхід Росії, введуть в експлуатацію 12 червня. Про це заявив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак, передає Anadolu.

"Введення TANAP в експлуатацію - запорука продовження активної енергетичної політики Анкари", - сказав Албайрак.

На його думку, реалізація проекту TANAP – показник сильного лідерства, довгострокової політики та стабільності.

"Обговорення питань реалізації Nabucco (нереалізований проект магістрального газопроводу протяжністю 3300 км з Туркменії і Азербайджану в країни ЄС, - ред.) тривало довгі роки, але зрушень досягнуто не було. У той же час завдяки співпраці Туреччини та Азербайджану реалізація проекту будівництва Трансанатолійського газопроводу наближається до кінця", - сказав Албайрак.

Новини за темою: Як "Північний потік - 2" роз'єднує Євросоюз

Глава міненерго повідомив також, що цього літа Туреччина приступить до глибоководного буріння в Середземному морі.

Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, складе 16 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Близько шести мільярдів кубометрів буде поставлятися в Туреччину, а решта - в Європу.

Новини за темою: "Північний потік-2" не є конкурентом української ГТС, - Путін

"Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для ЄС проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в європейські країни.

Трансанатолійський газопровід wikipedia.org

Нагадаємо, російський монополіст "Газпром" вже через місяць завершить будівництво першої нитки газопроводу "Турецький потік", який призначений для переведення постачання західної частини Туреччини на поставки з Росії в обхід українського транзиту. 

Як повідомлялося, російська компанія "Газпром" 7 травня 2017 року приступила до будівництва морської ділянки газопроводу "Турецький потік". Проект передбачає будівництво двох ниток потужністю по 15,75 мільярда кубометрів кожна. Перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам; друга — для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Перші поставки газу плануються на кінець 2019 року. "Газпром" розглядає варіанти продовження "Турецького потоку" через Болгарію і Сербію або через Грецію та Італію.

Новини за темою: Німеччина дозволила реалізацію проекту "Північний потік-2"

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів