Археологи знайшли давньогрецьке місто Тенея

Вважається, що Тенею заснували захоплені в полон троянці

Міністерство культури і спорту Греції

У Греції археологи знайшли руїни міста Тенея, заснованого в XII-XIII століттях до нашої ери. Це місто згадується в історичних джерелах, однак раніше не було жодних підтверджень, що воно дійсно існувало, повідомляє міністерство культури та спорту Греції.

Тенею знайшли біля села Хіліомоді на півострові Пелопоннес. Копати в цьому районі вчені почали в 2013 році і знайшли кілька цвинтарів із золотими прикрасами в похованнях.

Новини за темою: Археологи виявили древні римські монети серед руїн театру

Ще більший інтерес до вивчення цього місця підігріла знахідка "чорних археологів", які відкопали дві статуї римської епохи. 

У вересні-жовтні, під час чергового етапу розкопок, археологи вперше розкопали руїни Тенеї — фрагменти стін, а також глиняні, кам'яні і мармурові підлоги. Крім того, було знайдено 200 римських монет, що свідчить про те, що Тенея була багатим торговим містом - вона була на шляху між великими давньогрецькими полісами Корінф і Аргос.

Давньогрецький письменник і географ Павсаній писав, що Тенею заснували троянці, яких захопив у полон мікенський цар Агамемнон під час Троянської війни.

Новини за темою: Польсько-українська група археологів знайшла в Ольвії цінні предмети IV століття

Античний історик і географ Страбон стверджував, що тенейці становили більшість переселенців, які у VIII столітті до н. е. заснували колонію Сіракузи на Сицилії.

Рим, який завоював Грецію в II столітті до н. е., пощадив Тенею, оскільки це місто, як і сам Рим, було засноване троянцями. Тенея загинула в VI столітті н. е. в результаті набігів аварських і слов'янських племен.

Новини за темою: Ритуальні жертви через повені: Археологи виявили масове поховання дітей у Перу

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів