"Антибандерівський закон" унеможливлює історичні дискусії в Польщі з українськими вченими, - В’ятрович

За порушення закону передбачається кримінальна відповідальність

Володимир В'ятрович З відкритих джерел

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що вступ в дію закону про польський Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології", унеможливлює проведення історичних дискусії на території Польщі з українськими істориками. Про це він повідомив в коментарі  "112 Україна".

"Фактично цим законом ставиться крапка у можливостях проведення дискусії принаймні на території Польщі, проведення нормальних дискусій між істориками, щоб виявити причини, наслідки і масштаби цього конфлікту. Цим законом зафіксована політична оцінка цих подій, більше того передбачено покарання спроби якимось чином переглянути цю політичну оцінку, зокрема істориками", - підкреслив він.

Новини за темою: Президент Польщі підписав закон про Інститут національної пам'яті

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про польський Інститут національної пам'яті, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології".

Закон передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистської Німеччини, військові злочини або злочини проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Новини за темою: Президент Польщі підписав закон про Інститут національної пам'яті

Також закон забороняє заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС і світова спільнота піддали закон критиці як такий, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців".

Новини за темою: Парубій назвав "антибандерівський закон" Польщі "ударом у спину" Україні

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів