Англійську журналістку, яка висвітлювала порушення прав людини, оштрафували і змусили покинути Крим

На думку суду, вона порушила правила в'їзду і перебування в Росії

Англійську журналістку змусили покинути Крим Радио Свобода

Англійська журналістка-фрілансер Маделайн Роуч, що спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі, була оштрафована Центральним районним судом Сімферополя і видворена за межі окупованого Криму. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що співробітники правоохоронних органів затримали Роуч вранці 7 лютого в хостелі в Сімферополі, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Роуч звинуватили у журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського Міністерства закордонних справ, а також у відсутності медичної страховки.

Наданий журналістці адвокат рекомендував Роуч визнати провину, сплатити штраф і залишити Крим. У суді Роуч наполягала на тому, що не виконувала редакційне завдання і приїхала в Крим, щоб познайомитися з героями своїх публікацій.

За інформацією поліцейських, вона зняла і переслала відео зустрічей з кримсько-татарськими сім'ями політв'язнів за допомогою телефону.

На думку Роуч, працівники правоохоронних органів встановили за нею спостереження і відстежували її активність в інтернеті. Також поліцейські в суді заявляли про свідків, які розповіли про зустрічі з Роуч, однак назвати їх і допитати в суді відмовилися. На заяву Роуч про наявну у неї медичну страховку, яку вона оформляла для отримання російської візи, оперативники відповіли їй, що необхідна "спеціальна страховка для Криму". Журналістка була оштрафована на чотири тисячі рублів і покинула півострів в той же день.

Ситуацію з журналісткою прокоментувала на своїй сторінці в Facebook перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. За її словами, Роуч не зверталася в Міністерство інформаційної політики з приводу дозволу на в'їзд в Крим.

"Англійська журналістка-фрілансер Маделайн Роуч, яку оштрафували в окупованому Криму, не зверталася до Мінінформу з приводу отримання відповідного дозволу в'їзду в Крим через територію материкової України", - написала вона.

Новини за темою: До України не пустили журналіста російського телеканалу

Маделайн Роуч публікувала матеріали про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар у виданнях: The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail та інших

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів