Американські винищувачі перехопили два російські бомбардувальники Ту-95 біля берегів Аляски

Бомбардувальники були помічені біля Алеутських островів в "ідентифікаційній зоні"

З відкритих джерел

Американські винищувачі F-22 перехопили два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 біля берегів Аляски. Про це повідомляє The Washington Free Beacon з посиланням на Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Як заявив представник NORAD Михайло Кучарек, бомбардувальники були помічені біля Алеутських островів у суботу, 1 вересня. 

За його словами, російські бомбардувальники перебували в "ідентифікаційній зоні повітряної безпеки Аляски", але в повітряний простір США або Канади не заходили. Він зазначив, що F-22 перехопили і супроводжували бомбардувальники, поки ті не залишили ідентифікаційну зону.

В Пентагоні додали, що разом з Ту-95 перебував щонайменше один літак-заправник Іл-78, а це може свідчити про те, що бомбардувальники пройшли довгий шлях і їм знадобилася дозаправка під час польоту.

Зазначено, що перехоплення збіглося з часом навчань"Схід" на Далекому Сході і, можливо, були частиною військових тренувань. Є припущення, що бомбардувальники відпрацьовували удари крилатими ракетами по системах ППО на Алясці.

"Перехоплення сталося поблизу великої радіолокаційної системи з фазованою решіткою під назвою Cobra Dane, яка стежить за запуском російських ракет і польотами літаків. Радар розташований на повітряній станції Eareckson на віддаленому острові Шем'я", - пише видання 

Підкреслюється, що бомбардувальники також перебували "на відстані польоту крилатої ракети" від системи ППО США на базі в Форте Грилі на Алясці, а також досить близько для потенційного удару по базі ВПС США в Клір Ейр в центральній частині штату. 

Новини за темою: ВПС Британії перехопили над Чорним морем російські бомбардувальники

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів