Афганістан уклав двотижневе перемир'я з "Талібаном"

Перемир'я триватиме до кінця священного місяця Рамадан - 20 червня

Ашраф Гані Reuters

Уряд Афганістану і командування терористичної організації "Талібан" уклали перемир'я на два тижні - до 20 червня, кінця священного для мусульман місяця Рамадан. Про це повідомив президент Афганістану Ашраф Гані на своїй сторінці в Twitter.

Рішення ґрунтується на висновку афганських богословів про те, що насильство і теракти, здійснювані смертниками, суперечать нормам ісламського права.

При цьому перемир'я укладене тільки з "Талібаном" - бойові дії проти ІДІЛ та інших терористичних угруповань будуть продовжуватися.

Гані також висловив упевненість, що перемир'я стане для "Талібану" можливістю переконатися, що "насильницька кампанія не завойовує серця віруючих, а ще більше відштовхує".

Населення країни зацікавлене в мирному вирішенні конфлікту, підкреслив президент, і рішення про припинення вогню висловлює "волю народу".

Нагадаємо, раніше Гані фактично запропонував "Талібану" легалізацію, закликавши укласти перемир'я в обмін на афганські паспорта, штаб в Кабулі, обмін заручниками і зняття санкцій.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...