Адміністрація Обами вступила в таємну змову з Палестиною, - Нетаньягу

Прем'єр заявив, що адміністрація Обами ініціювала антиізраїльську резолюцію ООН

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. 24.12.2016 Facebook Нетаньяху

Адміністрація президента США Барака Обами вступила в таємну змову з Палестиною, щоб ухвалити резолюцію Ради Безпеки ООН про ізраїльських поселеннях. Про це заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляє Reuters.

"За нашою інформацією, ми не маємо сумнівів, що адміністрація Обами ініціювала цю резолюцію, підтримувала її, погодила формулювання і вимагала ухвалення", - сказав Нетаньяху.

Він додав, що резолюція Радбезу не буде сприяти вирішенню проблем між Ізраїлем і Палестинською автономією. "Протягом десятиліть адміністрації США і уряду Ізраїлю розходилися в думках про поселеннях, але погоджувалися, що Радбез – не місце для вирішення цього питання. Ми розуміли, що розгляд в Радбезі ускладнить переговори і віддалить світ", - зазначив прем'єр-міністр Ізраїлю.

Новини за темою: Ізраїль продовжить зводити поселення на Західному березі річки Йордан, - міністр

Нагадаємо, 23 грудня, Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій говориться, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території "не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права".

Її підтримали 14 членів Радбезу, в тому числі Україна. США, які раніше блокували подібні проекти, утрималися. Авторами документа є Малайзія, Нова Зеландія, Сенегал і Венесуела.

Новини за темою: Аваков: Голосування України в ООН щодо Ізраїлю потрібно розглянути на найближчому засіданні Кабміну

Після того, як Україна підтримала резолюцію, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу скасував запланований візит українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Як повідомлялося, 19 грудня Ізраїль підтримав резолюцію Генеральної Асамблеї, відповідно до якої Росія визнається державою агресором, а Крим - тимчасово окупованою територією.

У неділю, 25 грудня, Нетаньяху дав вказівку всім головам міністерств протягом найближчих трьох тижнів не здійснювати візитів в країни, які проголосували проти Ізраїлю в Раді безпеки ООН і не проводити ніяких зустрічей з міністрами з цих країн, у тому числі з українською делегацією, яка підтримала резолюцію.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів