Зубко вважає, що пора передавати на місця повноваження щодо створення поліції місцевого самоврядування

"Я думаю, що міністр внутрішніх справ зрадіє", - сказав спікер Ради Володимир Гройсман, який проводив нараду

112.ua

Віце-прем'єр і міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко вважає, що пора передавати на місця повноваження щодо створення поліції місцевого самоврядування. Про це він заявив в ході наради з питань децентралізації, яку транслював телеканал "112 Україна".

"Сьогодні ми обговорювали з Екою Згуладзе питання з приводу того, що Нацполіція, яка проходить реформу, повинна в першу чергу реформувати службу дільничних інспекторів, які будуть працювати в сільській місцевості. І це має бути за новими стандартами, за новими принципами, це має бути людина, яка не контролює або здійснює додатковий тиск на громадян, а навпаки допомагає вирішувати проблеми тих громад, на яких вона знаходиться. Це підхід нової поліції, який повинен здійснюватися. Я думаю, що можна в Міністерство регіональної політики також нову поліцію вже передати, і ще прийняти закон про муніципальну варту, це дуже важливо", - заявив Зубко.

"Я думаю, що міністр внутрішніх справ зрадіє", - сказав спікер Ради Володимир Гройсман, який проводив нараду.

Раніше міністерство регіонального розвитку у співпраці з експертами Ради Європи та Асоціації міст України розробили проект закону "Про поліцію місцевого самоврядування". Цей правоохоронний орган буде утримуватися за рахунок місцевого бюджету, структуру і чисельність поліції буде затверджувати місцева рада. Така поліція не буде входити в структуру територіальних органів МВС України, а підкорятися буде безпосередньо раді.

Новини за темою: Якщо зміни до закону про децентралізацію не будуть проголосовані, то питання відкладеться ще на рік, - нардеп

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів