ЗСУ залишили базу ПС, оскільки завершили навчання, - Генштаб

ВСУ приступили до чергового етапу навчань, який передбачає зміну місця виконання завдань

24tv.ua

ЗСУ залишили базу ДУК "Правий сектор" у рамках завершення чергового етапу навчань. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив прес-офіцер Генштабу Олексій Мазепа.

"Військовослужбовці високомобільних десантних військ ЗСУ виконують планові бойові завдання в рамках навчань. Вони завершили черговий етап і приступили до іншого, який передбачає зміну місця виконання завдань", - сказав він.

Нагадаємо, 28 квітня про блокування бази ПС на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник штабу 5-го окремого батальйону ДУК Олександр Карась. Пізніше лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош заявив, що військове і політичне керівництво вирішило навмисно спровокувати конфлікт між "Правим сектором" та бійцями ЗСУ, щоб дискредитувати добровольчі загони.

У Генштабі зробили заяву щодо подій біля бази ПС: нібито у Дніпропетровській області проходять навчання, а повідомлення в ЗМІ, які з'являються з цього приводу, це підштовхування до провокацій напередодні травневих свят. А в штабі АТО заявили, що ситуація з блокуванням бази "Правого сектора" спровокована третьою стороною.

Представники "Правого сектора" вийшли до АП з попереджувальною акцією. Вони вимагали пояснень від головнокомандувача щодо причини блокування бази ДУК у Дніпропетровській області. У результаті цього, як розповіли у "Правому секторі", відбулася телефонна розмова між лідером "Правого сектора" Дмитром Ярошем та президентом України Петром Порошенком. Порошенко запевнив, що роззброювати "Правий сектор" ніхто не буде, а процес входження ДУК до складу Міноборони буде прискорено.

Крім того, з'ясувалося, що ніхто з представників влади не знає, хто дав наказ оточити базу "Правого сектора". У ПС повідомили, що в Генштабі їм пообіцяли зняти блокаду з бази протягом трьох днів. Також зазначили, що ситуація, яка склалася, є непорозумінням, і регулярним частинам, якщо вони проводять навчання поруч з місцями базування добровольців, варто їм про свої плани повідомляти.

Пізніше лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош заявив, що "Правий сектор" не виключає подальших провокацій. Також він зазначив, що частини ДУК діють згідно з планами свого командування. При цьому глава ДніпрОДА Валентин Резніченко запевнив, що передумов для провокацій біля бази ПС немає. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації вважає, що ніякого конфлікту між військовиками Збройних сил України і "Правим сектором" не було.

2 травня "Правий сектор" повідомив, що Збройні сили розблокували базу ДУК у Дніпропетровській області.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів