Фото з відкритих джерел

ЗМІ поширили фейкове повідомлення про смерть лауреата Нобелівської премії, письменниці Світлани Алексієвич.

Спочатку повідомлення про смерть було опубліковано нібито в Twitter міністра культури Франції Франсуаз Ніссен, а також у французькому виданні Le Figaro. Французький міністр культури обійняла свою посаду 17 травня 2017 року, до цього вона керувала видавництвом Actes Sud, в якому друкували твори Алексієвич.

"Жахлива новина. Світлана Алексієвич померла. Ніяких деталей", - таке повідомлення з'явилося в Twitter.

[Media type = "picture" position = "2"]

За півгодини, за які новина встигла розтиражували, з'явився такий запис:

"Цей обліковий запис - містифікація, створена італійським журналістом Томмассо Дебенедетті".

[Media type = "picture" position = "3"]

Відзначимо, що Світлана Алексієвич особисто встигла спростувати повідомлення про свою смерть.

Новини за темою: Світлана Алексієвич: Я не буду писати про російсько-український конфлікт. Втомилася від війни

Нобелівський лауреат заявила РБК, що "добре почувається", і про свою "смерть" дізналася від журналістів.
"Кому таке захотілося поширювати, навіть не уявляю. Мої книги перекладено корейською мовою, і я зараз у Сеулі на презентації", - сказала вона.

Відзначимо, що Томмассо Дебенедетті ЗМІ називають "найбільшим брехуном інтернету". Через твіти нібито відомих осіб він вже повідомляв про смерть Папи Римського, Педро Альмодовара і Фіделя Кастро (до його реальної смерті).

Крім того, в італійській пресі з'являлися цілі фейкові інтерв'ю авторства Дебенедетті. Зокрема, відомо інтерв'ю з нібито американським письменником Філіпом Ротом, де той висловився на адресу Барака Обами, назвавши того "мерзенним, він вагається і загруз у механізмі влади". Цей випадок і послужив викриттю містифікатора. Однак і після цього Дебенедетті не припинив своєї справи. "Я хотів би стати чемпіоном Італії з брехні", - сказав він у 2010 році після того, як його викрили.

"Twitter добре працює для смертей", - заявив Дебенедетті, виступаючи з доповіддю про прагнення викрити, якими ненадійними можуть бути соціальні медіа як джерела новин. Своєю місією Дебенедетті вважає "зміну способу використання Інтернету".

Новини за темою: Світлана Алексієвич отримала Нобелівську премію. Біографія письменниці