Микола Мартиненко
Фото з відкритих джерел

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов та міністр інфраструктури Володимир Омелян готові просити суд віддати їм на поруки екс-депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив кореспондент.

"Біля суду ми поспілкувалися з адвокатом Мартиненка, він розповів, що сам колишній депутат вже прибув до суду і очікує на засідання. Також адвокат зазначив, що вони не згодні з розміром запобіжного заходу, який пропонують для Мартиненка, і кажуть, що пропонують, щоб Мартиненка взяли на поруки. Нам стало відомо, що найменше двоє політиків зголосилися це зробити. Ми зустріли тут міністра молоді і спорту Жданова і міністра інфраструктури Омеляна, вони розповідали журналістам, що знайомі з Мартиненком особисто і готові взяти на поруки", - зазначив він.

При цьому кореспондент додав, що засідання у справі Мартиненка ще не розпочалося, хоча було заплановане на 15:00. "Засідання має розпочатися орієнтовно за півтори години (16:30, - ред.). У суді це пояснюють тим, що наразі там відбувається інше судове засідання в іншій справі", - зазначив кореспондент.

Нагадаємо, екс-депутату вчора, 20 квітня, вручили повідомлення про підозру. Його підозрюють у розтраті коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Представник НАБУ Оксана Митницька на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", розповіла, що йдеться про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами. "Як встановило слідство, закупівля здійснювалася через компанію-посередника, підконтрольну колишньому народному депутату. В результаті цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 млн дол. Йдеться про ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - уточнила вона.