Засудження Назарова створює небезпечний прецедент і грає на руку ворогові, - звернення військових оперативного штабу ЗСУ

Підписали звернення військовослужбовці вважають, що оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові фахівці, військові експерти і військові судді, а не цивільні

РИА Новости

Військовослужбовці Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України стурбовані вироком генерал-майору Віктору Назарову і відзначають, що він створює небезпечний прецедент. Про це йдеться у зверненні військових, яке було прийнято на зборах офіцерів оперативного штабу та опубліковано на сторінці Генштабу в Facebook.

Відзначається, що дане судове рішення фактично стреножить ініціативу командирів, що може позначитися на проведенні, забезпеченні та реалізації заходів обороноздатності і безпеки країни в цілому. Військовослужбовці, які підписали звернення, вважають, що оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові фахівці, військові експерти і військові судді, а не цивільні.

"Наголошуємо, що дане рішення створює небезпечний прецедент, який може мати фатальні наслідки для держави, яка четвертий рік бореться за власну незалежність, будучи втягнутим у підступну гібридну війну з підлим, жорстоким і безкомпромісним ворогом", - йдеться у зверненні.

Військовослужбовці оперативного штабу розраховують на винесення апеляційною інстанцією вивіреного, зваженого та об'єктивного рішення по зазначеному питанню.

"Адже засудження генерала тільки за те що він в бойових умовах прийняв рішення надати військовослужбовцям, які перебували в оточенні, вкрай необхідну допомогу, мотивуючи захистом інтересів держави та її народу, зараз грає тільки на руку нашому ворогові. Більш того, обвинувальне рішення першої інстанції, на жаль, утворює судовий прецедент до подальшого звинувачення всіх командирів різних ланок, які віддавали та віддають віддавати бойові накази, відправляючи своїх підлеглих у бій, адже де бій – там смерть", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, генерала Віктора Назарова засудили до 7 років позбавлення волі у справі про збитий Іл-76 в аеропорту Луганська. Павлоградський міськрайонний суд визнав Назарова винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України (Недбале ставлення до військової служби).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів