Зарахування першокласників до школи за документом про реєстрацію порушує право дітей на освіту, - експерт

Набрали чинності нові інструкції Міністерства освіти із зарахування першокласників. Тепер віддати дитину до школи можна лише на підставі документа, який підтверджує реєстрацію у тому ж населеному пункті, де працює власне школа. На думку освітян, ця ініціатива порушує право на доступну освіту, гарантоване державою, та породжує низку негативних наслідків, йдеться у сюжеті телеканалу "112 Україна".

"Там є такий пункт, що квартиросдавачі повинні давати договір про те, що там проживають люди. Ми прекрасно розуміємо, що ніхто цих договорів не складає і не буде, бо це пов'язано з податками і так далі. На жаль, у нас в Україні діє така система", - пояснила доцент кафедри початкової освіти Київського університету ім. Б. Грінченка Тамара Прошкуратова.

Експерти вважають, що для того, щоб дитина вчилася у потрібній школі, батьки можуть піти і на купівлю фіктивної довідки про місце реєстрації, і на домовленість з адміністрацією навчальних закладів. І це ще не гарантує, що місце для першачка знайдеться.

"Вільних місць, як виявляється, по школах немає. Вільні місця за умови жеребкування. Але я не знаю школи, у якій проводилося б це жеребкування. Зараз вже середина червня, але багато батьків досі стоять на порозі, куди віддати дитину у школу", - додає вона.

Освітяни кажуть - до таких правил ні заклади освіти, ні батьки не готові. Як альтернативу пропонують впровадження прозорої електронної черги, де можна буде подати заявки одразу до кількох шкіл.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів