Залишилося 10 назв: Інститут нацпам'яті не має наміру ініціювати нові перейменування населених пунктів

В'ятрович також прогнозує успішне голосування Ради щодо перейменування двох областей

Володимир В'ятрович З відкритих джерел

Український інститут національної пам'яті не планує ініціювати нові перейменування населених пунктів після того, як Верховна Рада проголосує за декомунізацію решти десяти. Про це повідомив директор Інституту Володимир В'ятрович у коментарі "112 Україна".

"Ми говоримо лише про те, щоб довести цю роботу з перейменування топоніміки, пов'язаної з комуністичним минулим, мова йде про ще 10 населених пунктів, які повинні бути перейменовані в рамках декомунізації. Між іншим, два з них на цьому тижні будуть вперше розглядатися на комітеті з питань місцевого самоврядування. Я переконаний, що в цьому році всю роботу, пов'язану з цими проблемами, можна буде завершити", - сказав В'ятрович.

При цьому, за прогнозом В'ятровича, український парламент на цьому тижні підтримає внесення змін до Конституції в частині перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, після чого ці ініціативи будуть направлені до Конституційного суду. "Я не бачу підстав якихось, які могли б перешкодити цьому голосуванню", - зазначив він.

Відзначимо, що Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів