Закривати чи не закривати: Гості ток-шоу "Пульс" обговорили, чи потрібно позбавляти телеканали ліцензій

Думки учасників розділилися від "варто, якщо є підстави" до "категорично не можна"

112.ua

Гості програми "Пульс" в ефірі "112 Україна" відповіли на запитання ведучих про те, чи потрібно закривати телеканали "112 Україна" і NewsOne. Темою випуску стала #Свобода_слова в Україні та результати вчорашнього розгляду у Верховній Раді постанови про звернення до РНБО з приводу введення санкцій проти "112 Україна" і NewsOne.

Генеральний продюсер NewsOne Василь Голованов: "Ні в якому разі не можна цього робити. Для тих, хто говорить, що ось, є питання до редакційної політики "112 Україна" і NewsOne, - друзі-депутати, ви закладаєте міну уповільненої дії. Ви хочете закрити два канали, а де гарантія, що через півроку не будуть закриті три-чотири-п'ять".

Один з авторів постанови, народний депутат фракції "Самопоміч" Олександр Опанасенко заявив, що подібне можливе за наявності достатніх правових підстав.

"Хочу відверто сказати, що якщо будуть достатні правові підстави діяльності каналів, фінансування, непрозорості бенефіціарів - так. Якщо цього не буде підтверджено - ні", - підкреслив він.

Політтехнолог Дмитро Раімов назвав закриття телеканалів "кінцем чинної влади".

"З одного боку піднімати руку на свободу слова ні в якому разі не можна - не має значення, телеканал це, газета або сайт. А у нас всі вони так чи інакше під роздачу. Скажу як політтехнолог – якщо ці телеканали зараз закриють, ми втратимо їх на якийсь час з телеекранів. Але це міна сповільненої дії під діючою владою. Будуть права і у журналістів, і у власників телеканалів, і у всіх, хто підтримує канали - всі в Європі будуть говорити про те, що в Україні закінчилася свобода слова. Це кінець чинної влади", - наполягає він.

Народний депутат фракції "Батьківщина" Іван Крулько впевнений, що канали не закриють: "Ні "112 Україна", ні NewsОne не закриють в Україні. Ми як "Батьківщина" ніколи не підтримуємо закриття телеканалів, які працюють у відповідності з законом, які не здійснюють ніяких порушень, і жоден парламент не має права приймати рішення про закриття каналів. Вчорашнє голосування також не було по закриттю".

Олександр Вілкул, народний депутат від "Опозиційного блоку" розповів, що вніс разом з Нестором Шуфричем постанову, яка заблокувала підписання прийнятого вчора документа.

"Я голосував червоною кнопкою. Ми з моїм колегою Нестором Шуфричем внесли постанову, яка заблокувала підписання цієї постанови про цензуру паном Парубієм. Є 10 днів мінімум до наступного пленарного тижня у журналістів телеканалу, є 10 днів у нас, щоб достукатися і до всього світового співтовариства, і до українців, і до влади, цьому перешкодити. Я не просто "проти", я "проти агресивно", - наполягає він.

Ведучий Петро Мага: "Коли сьогодні в сесійній залі збирається 9 осіб, а це рівно 2% від потрібної кількості, я не знаю, як до цього ставитися. Я вже з другим каналом маю справу, де закривають. Як у Савіка Шустера, перед початком кожної програми Петро Олексійович говорив: "Мені може не подобатися те, що говорять тут, але я життя віддам за те, щоб цей канал був в ефірі".

Екс-генпрокурор Святослав Піскун підкреслив, що подібні рішення повинні прийматися у відповідності з чинною Конституцією.

"Такі речі повинні відбуватися виключно в площині Конституції. Ніякі політичні рішення не повинні впливати на законність прийняття рішення відповідно уповноваженими органами. Правову оцінку діяльності каналу може дати або Нацрада або виключно суд", - нагадав він.

До нього приєднався і директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов: "Закрити може тільки суд. А взагалі треба відкривати нові канали. Чим більше каналів, тим більше конкуренції, точок зору, вибору у глядача".

Нагадаємо, в четвер парламент закликав Раду національної безпеки та оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було скеровано президентові Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи ЛіліанМорі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм в Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Крім того, звернення було відправлено до міжнародних організацій Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" та Європейської федерації журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежним експертам, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів