Закон про освіту суперечить зобов'язанням України перед ЄС і НАТО, - посол Угорщини

Угорщина не вважає шантажем загрозу блокувати всі євроінтеграційні ініціативи України

Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень Украинские новости

Угорщина не стане підтримувати міжнародні прагнення України до тих пір, поки не буде вирішено конфлікт довкола закону про освіту. Про це заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, передають "Українські новини".

"Наша позиція така: поки Україна цього не змінить, ми не можемо підтримувати міжнародні прагнення України", - наголосив посол.

При цьому він категорично заперечує те, що подібний тиск є прямим шантажем української влади.

"Україна, тим, що ухвалила закон про освіту, серйозно порушує права меншин, не виконує не тільки свої зобов'язання перед Європейським Союзом, але і свої зобов'язання перед НАТО", - заявив посол, коментуючи ситуацію з ветуванням Угорщиною засідання комісії "Україна-НАТО". Він пояснив, що річна програма підготовки України до НАТО включає в себе в тому числі розвиток можливостей для національних меншин, а прийнятий закон про освіту повністю протилежний цьому.

Водночас, додав Кешкень, Будапешт згоден піти на компроміс у тому випадку, якщо місцеві угорці вважатимуть вжиті Україною заходи щодо виправлення ситуації задовільними. "Принциповою позицією угорського уряду є наступне: що добре для місцевих угорців, те добре і для уряду. Тобто, якщо місцеві угорці скажуть, що ситуація вирішилася заспокійливим чином, уряд це прийме", - заявив він.

При цьому угорська сторона категорично не сприймає обмежень вже наявного у закарпатських угорців права отримувати освіту рідною мовою на всіх рівнях, але підтримає навчання української мови за методикою іноземної.

Нагадуємо, що раніше Угорщина скористалася правом вето і заблокувала чергове засідання комісії Україна-НАТО, яке було призначено на 14-15 лютого. Заяви про те, що міжнародні ініціативи України будуть блокуватися Будапештом, також звучали раніше - таким чином Угорщина домагається зміни закону про освіту, який набрав чинності 28 вересня 2017 року. Угорський уряд вважає обмеженням прав національних меншин ст. 7 прийнятого закону, яка зобов'язує викладати в старшій школі виключно українською мовою. При цьому використання мов нацменшин у дошкільних установах, молодшій і середній школі не обмежується, а мета закону - забезпечити адекватний рівень знання випускниками державної мови.

Джерело: Украинские новости

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів