Закон "Про освіту" є неконституційним у частині отримання освіти національними меншинами, - Німченко

Закон "Про освіту" є неконституційним у частині отримання освіти національними меншинами - вважає народний депутат Василь Німченко. Конституційний суд розглядає подання від народних обранців щодо відповідності закону "Про освіту".

"Йде питання про неконституційність в частині допустимості дискримінації отримання освіти національними меншинами в Україні. В тому числі російськомовних, в тому числі венгрів, чехів, словаків, гагаузів та інших, а це прямо протирічить міжнародним актам, конвенціям, які ратифікувала Україна і визнала, що їх треба виконувати", - нагадав Німченко.

У жовтні минулого року фракція "Опозиційний блок" зібрала підписи 48-ми нардепів і направила в Конституційний суд подання про скасування закону. Депутати мають претензії до статті 7 нового закону, згідно з якою представники нацменшин з п'ятого класу повинні здобувати освіту українською мовою.

"Якщо до цього ми додамо ще те, що будь-які іспити можуть прийматися і бути прийняті тільки українською мовою, це ще більше погіршує проблему", - вважає політичний аналітик Сергій Лозовський.

Як стверджують народні депутати, закон України "Про освіту" в цілому суперечить окремим положенням Конституції України та не узгоджується з нормами міжнародного права. Крім того, автори вважають, що у Верховній Раді не дотрималися процедури розгляду і прийняття закону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів