Василь Сметана: Заяви Юрія Артеменка – це визнання того, що Нацрада виконує політичні вказівки згори

"Він не дивиться закон, він не керується ним. Він керується вказівкою зверху і ці вказівки виконує", - сказав Сметана, коментуючи слова Юрія Артеменка в ефірі "5 каналу"

Василь Сметана в ефірі "112 Україна" 112.ua

Заяви голови Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка у справах телеканалу "112 Україна" свідчать про виконання ним "замовлення" зверху. Так юрист Василь Сметана прокоментував в ефірі телеканалу "112 Україна" заяви Артеменка, зроблені ним днями в ефірі "5 каналу".

"Заяву Артеменка можна розцінювати виключно як зізнання в тому, що він виконує політичні вказівки зверху. Ми не можемо сказати, що він читає закон, знає, що Нацрада має діяти прозоро, об'єктивно, що у неї є принципи роботи. Він навіть не знає правильну кількість справ, які він навів у суді, він не вникає в букву закону і як повинен діяти цей орган, - він повинен керуватися законом", - підкреслив Сметана.

Юрист окремо зазначив, що Артеменко не знає точний термін закінчення ліцензії каналу "112" - у вересні, а не в липні, як той заявив. "У липні тільки має розглядатися питання, бо воно розглядається за 60 днів до завершення терміну за законом. Він не дивиться закон, він не керується ним. Він керується вказівкою зверху і ці вказівки виконує", - упевнений Сметана.

При цьому на сьогодні апарат Нацради ще не вивчив подані телеканалом документи і навіть запросив додаткові.

"Ще не зібраний пакет документів, ще не підготовлений проект рішення для регулятора, а нам голова цього органу вже повідомив вердикт. Цей орган діє за вказівкою або керується законом? Відповідь очевидна, - до "112 Україна" ставлення політично мотивоване і необ'єктивне", - впевнений юрист, зазначивши, що така позиція глави регулятора "однозначно є тиском на свободу слова".

При цьому Сметана підкреслив, що "112 Україна" весь час прагне максимально використовувати законні методи для збереження себе у тому вигляді, в якому і працює. "Ми працюємо за стандартами, ми намагаємося надавати виважену інформацію, об'єктивну, з усіх сторін, думки", - розповів він.

При цьому "112 Україна" шукає законні можливості протидіяти і використовувати свої права, а регулятор шукає незаконні методи впливу, зловживає своїми повноваженнями, зазначив юрист.

Нагадаємо, Юрій Артеменко в інтерв'ю "5 каналу" заявив, що Нацрада в липні 2018 року не має наміру продовжувати ліцензію телеканалу "112 Україна", оскільки той нібито негативно впливає на громадську думку.

Візначимо, раніше Нацрада призначила низці телеканалів позапланові перевірки з надуманих причин, а "112 Україна" зіткнувся з відмовою регулятора переоформити ліцензії на мовлення. Також Національна рада з питань телерадіомовлення України виступила за розширення своїх повноважень, щоб "регулювати інформаційний простір" в умовах "гібридної війни". При цьому ЗМІ в Україні вважають це наступом на свободу слова і спробою взяти під контроль незалежні засоби інформації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів