Заборона інформресурсів має відбуватися виключно за рішенням суду, - керівник служби інформбезпеки РНБО

Для цього мають бути вироблені чіткі механізми

Фото з відкритих джерел

Заборона інформаційних ресурсів або якогось контенту має відбуватися виключно на підставі рішення суду. На цьому наголосив керівник Служби з питань інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, передає прес-служба РНБО.

"Держава захищає своїх платників податків, і для цього мають бути правові важелі. Заборона інформаційних ресурсів або якогось контенту має відбуватися виключно на підставі рішення суду. І мають бути вироблені чіткі механізми для цього", - сказав він.

Петров пояснив, що якщо є кримінальне провадження, задокументовані факти порушення і є підтвердження того, що певний ресурс причетний до протиправної діяльності, то цей ресурс має бути за законом заблокований.

За його словами, питання свободи потоку інформації залежить від довіри суспільства до держави та державних інституцій.

Новини за темою: Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу через затримання керівника "РИА Новости Украина"

"Абсолютної свободи інформації немає і не може бути. Є обмеження етичні, моральні, юридичні", - зазначив Петров.

Він додав, що в українському законодавстві, зокрема, в Кримінальному кодексі, є понад 40 статей, так чи інакше пов'язаних з відповідальністю за обіг інформації.

"Йдеться тут і про інтелектуальну власність, і про комерційну таємницю, і про таємницю листування тощо. Тобто насправді вільного обігу інформації де-факто не існує. І тут принципове питання про довіру до держави і до державних інституцій", - сказав Петров.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і здійснювали слідчі дії в офісі "РИА Новости Украина" у Києві. Також повідомлялося про затримання керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського на вулиці поруч з його будинком. Увечері 15 травня Кирилу Вишинському повідомили про підозру у статті про держзраду

Пізніше повідомлялося, що Служба безпеки України викликала на допит 47 осіб у справі про державну зраду директора видання "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

У Кремлі вже встигли відреагувати на обшуки: назвали їх обурливими і заявили, що Росія вживе "заходів взаємності", але спочатку потрібна більш докладна інформація.

Нагадаємо також, що раніше секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олександр Турчинов звернувся до Служби безпеки України з проханням провести розслідування і додати до санкційного списку електронні засоби масової інформації, які вели трансляцію так званого "військового параду" з окупованого Донецька.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів