За час АТО чисельність ЗСУ зросла на 100 тис. осіб, - Полторак

На даний момент вона становить 255 тис. військовослужбовців

para-bellum.info

З моменту анексії Криму і подальшої російської агресії на Донбасі чисельність Збройних сил України зросла на 100 тис. і склала 255 тис. осіб. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів міністр оборони Степан Полторак.

"Кардинально (змінювалася чисельність ЗСУ останнім часом, - ред.). На початок агресії вона становила 145-155 тис. осіб, зараз - 255 тис. У тому числі 250 тис. - безпосередньо представники Збройних сил, а 5 тис. - представники Державної служби транспорту, що була передана до складу Міністерства оборони", - сказав Полторак.

На думку міністра, зараз армія України практично повністю стала професійною.

Новини за темою: Українська армія піднялася в рейтингу найкращих у світі

"Якщо так порівнювати, то ми практично перейшли на професійну армію, так як на сьогодні з 250 тис. військових тільки 18-20 тис. - це військовослужбовці строкової служби, які призиваються і готуються як мобілізаційний ресурс та які не залучаються до бойових дій. Решта особового складу - це ті, хто підписали контракт, мають досвід і готові до бойових дій", - зазначив Полторак.

У той же час міністр відзначив важливість професійної підготовки військовослужбовців.

Новини за темою: Без ностальгії за Союзом. Як українська армія відновлює власні бойові традиції

"Але я не можу сказати, що вони вже є професіоналами, так як для підготовки персонал необхідно забезпечити гарним обладнанням, спорядженням, зброєю, його треба дуже добре навчити правилам бою за світовими стандартами. Тут робота проводиться дуже серйозна", - розповів він.

Також міністр оборони нагадав, що у 2014 році призов на контракт був 3-4 тис., а вже у 2016 - 69 тис. в рік.

Нагадаємо, на військову службу за контрактом у Збройні сили України в 2017 році були прийняті понад 30,7 тис. громадян України.

При цьому переважна більшість кандидатів на військову службу за контрактом (близько 90%) прийняли рішення проходити військову службу у бойових військових частинах Збройних сил України.

Новини за темою: День Збройних сил: Бійці АТО розповіли, чому пішли служити і що таке нинішня армія

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів