З 3 грудня в Україні почнуться масові збори резервістів і військовозобов'язаних

Міноборони повідомляє, що мобілізація буде проводитися тільки у випадку відкритого вторгнення

Минобороны Украины

У понеділок, 3 грудня, в Україні розпочнеться цикл заходів з участю резервістів і військовозобов'язаних. Про це повідомляє прес-служба ЗСУ на сайті Міноборони України.

"Будуть проведені збори, як у складі бригад (до 15 діб) так і у складі навчальних центрів (до 20 діб). Таким чином передбачається, що всі зборові заходи будуть завершені до початку Новорічних свят", - вказується в повідомленні.

"Водночас, заходи мобілізації проводитимуться лише у випадку відкритої агресії, але в такому випадку до Збройних Сил України призиватимуться не лише ті особи які перебувають на зборах, а й усі резервісти та військовозобов’язані, які приписані до комплектування Збройних Сил України. Крім того, як і передбачено Стратегічним замислом застосування Збройних Сил України, наразі у визначених областях України тривають організаційні заходи створення Територіальної оборони та непорушних запасів", - уточнили в Міністерстві оборони.

Також повідомляється, що в областях, в яких було оголошено воєнний стан, планується проведення масових зборів за участю військовозобов'язаних територіальної оборони, які триватимуть 10 діб. В рамках зборів планується відпрацювати спільні дії бригад і батальйонів територіальної оборони.

Нагадаємо, через Азовську кризу Верховна Рада на позачерговому засіданні 26 листопада погодила президентську ініціативу запровадити воєнний стан на 30 днів у певних регіонах. Він поширився на Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Чернігівську, Харківську та Херсонську області. І там унаслідок цього вже відбулися перші зміни.

Президент України запевнив, що ВС не спричинить обмеження прав населення, а також не вплине на строки проведення виборів глави держави. Саме для цього Рада вже ухвалила рішення призначити їх на 31 березня 2019 року. Дія воєнного стану має закінчитися 26 грудня, і президент уже запевнив, що продовжувати його не має наміру.

Джерело: Минобороны Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів