Міністр юстиції Павло Петренко
РБК daily

З 2019 р. для держслужбовців стане обов'язковим знання англійської мови. Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив на врученні дипломів випускникам проекту з вивчення англійської мови Lingva.Skills, передає "Укрінформ".

"З 2019 року знання англійської мови буде однією з умов для номінування на державну службу. Ті, хто бажають стати державним службовцем, крім української мови повинні знати англійську мову на базовому рівні", - сказав Петренко.

На сьогодні в Україні знання англійської мови знаходиться на рівні 7%, тоді як у країнах ЄС - на рівні 50%, у скандинавських країнах - на рівні майже 80%.

Минулого року, який був проголошений президентом України роком англійської мови в Україні, за підтримки Міністерства юстиції у квітні стартував соціальний безкоштовний проект вивчення іноземних мов Lingva.Skills за стандартами ЄС.

Проект було створено перш за все на потребу Міністерства юстиції для навчання співробітників установи, які працюють з оригіналами міжнародних документів, з метою імплементації їх до українського законодавства.

Новини за темою: Порошенко підбив підсумки року англійської мови в Україні

За рік існування проекту до вивчення англійської мови за його допомогою долучилися співробітники всіх міністерств, 12 комітетів Верховної Ради, Адміністрації президента, понад тисячу навчальних закладів зі всієї України, співробітники ГПУ, СБУ та Збройних сил України, а також понад 5 тис. учасників АТО та членів їхніх родин, 5,5 тис. внутрішньо-переміщених осіб.

Наразі на проекті є можливість вивчити англійську мову на рівні А1, А2. Через декілька місяців планується запустити рівень В1, а до кінця року створити можливість вивчення німецької мови.

Як зазначив на заході методолог проекту Віталій Зубков, через велику кількість бажаючих вивчати іноземні мови організатори проекту шукають можливості для розвитку матеріально-технічної бази. Для цього на краудфандинговій платформі biggggidea стартував збір коштів для розвитку соціального проекту з безкоштовного вивчення іноземних мов Lingva.Skills.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко вважає, що ініціатива GoGlobal з навчання дітей англійській мові має велике значення в боротьбі з російською пропагандою.