Южаніна: Ми враховували майже всі побажання і говорили, що не може бути безкоштовного розмитнення

Згідно із запропонованими податковим комітетом змінами, новий податок залежатиме від об'єму двигуна та віку автомобіля

Депутат Верховної Ради Ніна Южаніна  Українське фото

Парламент враховує практично всі побажання власників автомобілів на єврономерах, які мітингують у Києві. Про це повідомила глава комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі "112 Україна".

"Те, що відбувається біля Верховної Ради, з одного боку, мене дивує, адже ми враховували майже всі побажання і говорили, що не може бути безкоштовного розмитнення", - заявила вона.

Вона пояснила, що логіка нині чинного акцизного податку будувалася на тих економічних умовах, в яких країна перебувала раніше - зокрема на необхідності захистити власного виробника та обмежити ввезення дуже старих автомобілів.

"Це не допомогло. На сьогодні новий виклик. Це те, що в Європі, в більшості країн дуже низька вартість автомобілів, тому що більшість країн переходять на експлуатацію автомобілів з електродвигунами", - підкреслила вона.

На цей момент податковий комітет пропонує ставку в 50 євро за тисячу кубічних сантиметрів для автомобілів з бензиновими двигунами і 75 євро для автомобілів з дизельними двигунами. На підставі цих цифр з допомогою двох коефіцієнтів - об'єму двигуна та віку автомобіля - вираховуватиметься підсумкова сума.

"Якщо 50 євро помножити на автомобіль 2 тисячі кубічних сантиметрів, на два – це буде базова ставка 100. Тепер дивимось, скільки років автомобілю. Якщо 10 – то 100 помножити на 10 – це буде тисяча євро. Це буде акцизний податок, який запропоновано зараз змінами у податковий кодекс. Чим старіший автомобіль, тим дорожче", - пояснила Южаніна.

Нардеп зазначила, що учасників акції цей варіант не влаштовує через те, що існують політичні сили, які обіцяють їм ледь не нульові акцизи і скасування платежів при реєстрації.

"Учасників акції не може влаштовувати цей варіант тому, що знаходяться політичні сили, які кажуть їм: "Почекайте, ми вам зробимо акциз під нуль, відмінимо ще платежі, які треба платити при реєстрації і вирішимо ваше питання". Подивіться, хто, вже є зареєстровані альтернативні і неальтернативні законопроекти, які кажуть: "Всім вам акциз 200 євро, заїжджайте, будь ласка", - заявила вона.

Як повідомлялося, сьогодні центр Києва заблоковано протестувальниками, через що столицю скувало масштабними заторами. Протестувальники вимагають, щоб Кабінет міністрів скасував рішення, яке дозволяє поліції перевіряти автомобілі на іноземних номерах і застосовувати штрафні санкції відповідно до митного законодавства.

Зазначимо, що постановою Кабінету міністрів МВС отримало можливість відслідковувати строки перебування в Україні автомобіля на єврономерах і застосовувати санкції до порушників. Поліція має доступ до митної бази "Інспектор-2006", в якій фіксуються всі автомобілі, що перетинають кордон. Там вказано, в якому саме режимі в'їхав автомобіль: транзит або тимчасове ввезення на 1 рік. Якщо автомобіль перебуває в Україні в режимі тимчасового ввезення, то протягом 90 днів його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС України в установленому порядку. Багато власників автомобіля з єврономерами цю вимогу ігнорували.

Податковий комітет своєю чергою закликає парламент підтримати за основу законопроекти про розмитнення ввезених автомобілів до закінчення поточної сесії - до 13 липня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів