banner banner banner banner

Його звільнили, але він обіцяв повернутися. І, схоже, повернувся: Хто такий Насіров і чим він раніше запам'ятався на посаді глави ДФС

У січні цього року уряд звільнив з посади голови ДФС Романа Насирова, якому детективи НАБУ інкримінували нанесення державі збитків в 2 млрд грн. Чиновник вважав своє звільнення незаконним і пообіцяв в майбутньому його оскаржити. І добився відновлення. Давайте згадаємо: хто, власне, такий Роман Насиров і чим він раніше запам'ятався на посаді глави ДФС

Роман Насіров Пресс-служба Кабмина

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді глави ДФС Романа Насфрова. Більш того, йому компенсують зарплату за весь період його відсутності.

Кабінет міністрів України на звільнив Насірова з посади у січні цього року.

Реакція самого звільненого чиновника на рішення уряду не забарилася. Роман Насіров заявив на своїй сторінці у Facebook, що вважає його незаконним і має намір це довести.

"В першу чергу зараз займусь доведенням своєї невинуватості по надуманому звинуваченню, а далі - докажу незаконність і необґрунтованість звільнення", - зазначив він.

При цьому Насіров додав майже термінаторське "далі буде". Ну а ми нагадаємо, що вже було, і хто, власне, такий Роман Насіров.

Торгівля цінними паперами і зерно

Роман Михайлович Насіров народився 3 березня 1979 року у Чернігові. Наразі йому 38 років.

Згідно з офіційною біографією, він має дві вищі освіти: фінансиста і юриста. А протягом останніх кількох років, перебуваючи вже на посаді керівника ДФС, ще й здобув наукові ступені доктора економічних наук та кандидата юридичних наук.

Трудову діяльність, як зазначається у досьє, Насіров розпочав ще у 1997 році. Однак, чим саме він займався до 2005 року - в офіційних документах не уточнюється.За даними ЗМІ, Насіров працював у сфері інвестицій та цінних паперів: очолював напрям брокериджу по країнах СНД в лондонському офісі американського брокера-інвестбанку CantorFitzgerald / BGC (2005-2007 рр.) та був керуючим директором в Concorde Capital (2007-2009 рр.).

Власне, можемо припустити, що це дійсно так, оскільки першою його посадою з офіційної біографії є виконавчий директор інвестбанку "Ренессанс Капітал", де майбутній чиновник працював у 2009-2013 роках.

У березні 2013 року Насіров потрапив у Державну продовольчу зернову корпорацію України (ДПЗКУ), де був заступником голови.

Униан

Ця корпорація - одне з найпотужніших держпідприємств у аграрній сфері України, що займається зберіганням, переробкою, перевалкою та експортом зерна.

Як зазначається на сайті підприємства, ДПЗКУ належить 10% сертифікованих елеваторних потужностей України. Можливості портових терміналів корпорації дозволяють забезпечити до 6% середньорічних обсягів експортної перевалки українського зерна. Переробні підприємства ДПЗКУ здатні задовольнити до 10% потреб внутрішнього ринку України у борошні, крупах та комбікормах.

Погодьтеся, досить цікава зміна місця роботи.

Цікавим також є те, що опісля зміни влади в Україні Державна фінансова інспекція виявила порушення у корпорації саме у той період, коли там працював Насіров.

"Результати, м'яко кажучи, вражаючі - інспекція встановила мільйонні збитки, завдані корпорації в період з 1 січня 2013 по 31 грудня 2014 року. Інспектори встановили низку порушень фінансової дисципліни, що призвели до втрат 452,6 млн грн, або 55,2 млн дол. США", - повідомив влітку 2015 року тодішній міністр аграрної політики Олексій Павленко.

Щоправда, на кар'єру Насірова цей факт мало вплинув. Головним винуватцем порушень назвали його колишнього керівника у ДПЗКУ. А сам Насіров у цей час повернувся до інвестиційного бізнесу (очолив українське представництво бразильської інвесткомпанії BTG Pactual) та почав вибудовувати політичну кар’єру.

Політика і держслужба

На позачергових виборах до Верховної Ради (листопад 2014 року) Насіров потрапив до прохідної частини списку пропрезидентського "Блоку Петра Порошенка". Він був першим у другій п'ятдесятці й успішно отримав депутатський мандат.

У парламенті Насіров одразу очолив комітет з питань податкової та митної політики. Є інформація, що саме він є автором низки тодішніх законопроектів, в тому числі про внесення змін до Податкового та Митного кодексів.

Роман Насіров З відкритих джерел

Утім, пропрацював у Раді Насіров недовго. Через шість місяців він подався на конкурс на посаду голови Держфіскальної служби й переміг.

Подеюкують, що 66 інших кандидатів на крісло головного податківця країни йому вдалося обійти завдяки втручанню тодішнього очільника Адміністрації президента (адміністрація Порошенка) Бориса Ложкіна. Зокрема, про це неодноразово заявляв публічно нардеп Сергій Лещенко.

У травні 2015 року Насірова офіційно призначили головою ДФС і він почав активно потрапляти в медіаполе.

iPhone та квартира у Лондоні

Мабуть, найгучнішою заявою Насірова за час перебування на посаді головного податківця країни є його збурення з приводу несертифікованих iPhone 7 у вересні 2016 року. Зокрема, він назвав злочинцями всіх, хто в Україні має iPhone 7.

"В останні два тижні мобільні групи ефективно працюють з імпорту таких товарів, як iPhone 7. Ця історія триває рік від року, коли випускаються нові телефони і завозяться здебільшого нелегально. Хочу для всіх сказати - усі iPhone 7, які завезені в Україну, завезені нелегально. Вони не сертифіковані, і жоден телефон не розмитнено офіційно… Якщо бачите такий iPhone 7, то можете сказати цим людям, що вони злочинці", - заявив він на засіданні Кабінету міністрів.

Роман Насіров З відкритих джерел

У відповідь прем'єр-міністр Володимир Гройсман поцікавився в інших урядовців, чи хтось із них має новий iPhone. "У когось є iPhone 7?" - запитав він.

І замість відповіді запанувала тиша.

Втім, за кілька днів iPhone 7 таки отримали офіційний статус й претензії податківця зникли.

Критикували і самого Насірова. Зокрема, він звинувачувався в корупції та тискові на платників податків.

Наприклад, восени 2015 року його звільнений заступник Костянтин Лікарчук опублікував документ з земельного кадастру Великої Британії, згідно з яким Насіров нібито володіє нерухомістю в Лондоні. Причому вона не була задекларована в Україні. Чиновник тоді апелював, що квартири не є його власністю, а перебувають лише у тимчасовому володінні. Однак, цим фактом все ж зацікавилася Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Фігурував Насіров і у заявах депутата в розшуку Олександра Онищенка. В грудні 2016 року він звинуватив головного податківця у тому, що саме він за згодою президента Петра Порошенка допомагав з тіньовими схемами, а отримані кошти нібито йшли для фінансування голосувань у парламенті. І у ДФС, і в АП ці звинувачення категорично відкидали.

Олександр Онищенко З відкритих джерел

У квітні 2016 року Насірову перепало і за нове оподаткування для ФОПів, а згодом журналіст Савік Шустер звинуватив його у тиску на свою студію. Чиновник відповідав, що фіскальна система потребує реформування і потрібно боротися з ухиленням від сплати податків.

Усі факти погрішностей Насірова лягли в основу депутатських звернень нардепів до Кабміну з вимогою його звільнення, а також звільнення і його першого заступника Сергія Білана. Частково це вдалося лише в березні 2017 року.

Судова справа і відсторонення

Саме на березень минулого року припадають найбільш драматичні події у біографії Насірова, за якими спостерігала не лише вся країна, але і світ.

Чиновником зацікавилися детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ), передчуваючи неладне, він заявив про важку хворобу та ліг у державну лікарню у Феофанії.

Дуже довго детективи НАБУ не могли потрапити у лікарню. Їх нібито не пропускав вахтер, після чого у мережі почали жартувати про "всемогутнього вахтера Феофанії".

Роман Насіров РБК-Украина

Втім, врешті це сталося, і Насірова затримали у рамках розслідування НАБУ газової справи екс-нардепа Олександра Онищенка.

Зокрема, Насірову інкримінували завдання державі збитків на суму у 2 млрд грн. Він нібито надав безпідставні податкові розстрочки підприємствам Онищенка.

До слова, Онищенко у 2016 році втік з України, НАБУ розслідує щодо нього не одну, а цілу низку кримінальних справ.

Насіров звинувачення НАБУ відкидає. За його словами, ДФС законно надавала податкові розстрочки підприємствам нардепа-втікача, й вони не завдали державі збитків. "Держава не те, що не отримала збитки, держава отримає більше грошей, ніж якби платежі були сплачені вчасно", - заявляв на той час він.

Але на цьому драма не закінчилася. Судовий процес щодо обрання запобіжного заходу Насірову довгий час затягувався. Знову ж, через те, що чиновник нібито себе погано почуває.

Згодом його таки вдалось доправити до суду і заарештувати з правом застави у 100 млн грн, хоча звинувачення клопотало про 2 млрд грн.

Після цього просто легендарними стали клітчасті ковдри, якими Насіров накривався у лікарні та у залі суду. Їх так і називають відтоді "ковдрами Насірова".

Родичі чиновника майже одразу сплатили заставу і чиновник вийшов на волю. Однак з посади керівника ДФС його відсторонили.

Тричі громадянин

Згодом антикорупційна прокуратура звернулась до суду з вимогою перерахувати заставу Насірова державі.

Глава ГФС Роман Насиров під час обрання запобіжного заходу в Солом\\'янському суді Києва Українське фото

За даними НАБУ та антикорупційної прокуратури, чиновник має британський паспорт і не здав його, а тому порушив умови перебування під заставою.

Проте у червні 2017 року Солом'янський суд Києва відмовився стягувати заставу, адже звинувачення нібито не надало доказів британського громадянства Насірова.

Насіров стверджував, що не має британського паспорта та не є підданим королеви.

У справу навіть втрутилось посольство Великої Британії в Україні, адже саме на інформацію від дипломатів посилалось НАБУ.

У посольстві зробили спеціальну заяву, в якій наполягали на британському громадянстві Насірова й навіть вказували на його можливе кримінальне переслідування в Британії.

Окрім цього, Насіров є громадянином України та Угорщини.

Зять будівельного магната і просто мільйонер

Роман Насіров одружений, виховує трьох дітей: синів Олександра і Михайла, а також дочку Яну.

Дружина чиновника – підприємець Катерина Глимбовська. Подеюкують, що вона володіє британською фірмою Altis ltd. Її батько – Олександр Глимбовський очолює будівельний “Альтіс-Холдинг“. Зокрема він будував новий аеропорт у Львові до Євро-2012, проводив реконструкцію столичного ЦУМу і Поштової площі, терміналу D аеропорту “Бориспіль”.

Роман Насіров із дружиною З відкритих джерел

За 2017 рік, згідно з поданою декларацією, Роман Насіров заробив аж 6 гривень як відсотки в "Укргазбанку".

Дружина екс-чиновника Катерина Глімбовського за рік отримала дохід в 9 147 062 грн.

Сумарний дохід подружжя за попередній рік склав 9 147 068 грн, тим самим знизившись в порівнянні з 2016 роком на півтора мільйона.

У декларації Насирова, як і в попередні роки, значилися ювелірні вироби, твори мистецтва, антикваріат, вино, сумки і т.д.

За 2016 рік Насіров задекларував 1,13 млн дол., 440 тис. євро і 3,4 млн грн заощаджень готівкою.

Згідно з його декларацією, на той час він не отримував зарплату за роботу в Державній фіскальній службі. При цьому річний дохід чиновника склав 3 млн грн. Практично всі ці кошти - 2,96 млн грн – Насіров отримав від передачі прав та обов'язків за договором про участь у Фонді фінансування будівництва.

Його дружина - Катерина Глимбовська - за 2016 рік заробила 7,7 млн грн (202 тис. зарплата в БТА Банку, 30 тис. грн зарплата в "Альтіс-Констракшн", 7,49 млн грн - від договору про участь у Фонді фінансування будівництва).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>