Євросоюз передав ВККС список кандидатів в експертну раду для відбору суддів до антикорупційного суду

Міжнародні експерти допоможуть ВККС оцінити професіоналізм та доброчесність кандидатів

Фото з відкритих джерел

Євросоюз передав Вищій кваліфікаційній комісії суддів України список кандидатів, відібраних у Громадську раду, завдання якої - взяти участь у відборі суддів у Вищий антикорупційний суд. Список передали ВККС у п'ятницю, 14 вересня, повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні в Facebook.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України звернулася до ЄС та ще 14 міжнародних організацій з проханням висунути пропозиції щодо кандидатур членів Громадської ради міжнародних експертів, яка братиме участь у процесі відбору суддів до Вищого антикорупційного суду. За посередництва ЄС, міжнародними організаціями було складено список досвідчених міжнародних експертів, кандидатури яких відповідають вимогам українського законодавства. У п'ятницю, 14 вересня, список кандидатів передали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - повідомляють представники Євросоюзу.

Представники місії ЄС в Україні також нагадали, що згідно із прийнятим Україною законом "Про Вищий антикорупційний суд" Громадська рада збирається для допомоги ВККС у процесі оцінки професійних якостей, практичних знань і доброчесності кандидатів на посади суддів Антикорупційного суду.

"Ми очікуємо прозорого процесу відбору, що належним чином враховуватиме якості та досягнення кандидатів, а також забезпечення належної ролі Громадської ради міжнародних експертів, передбаченої її мандатом, у цьому процесі. Зокрема міжнародні експерти повинні мати повний доступ до документів кандидатів та чітко визначену процедуру взаємодії з Вищою кваліфікаційною комісією суддів," - зазначили в Представництві.

Нагадаємо, у червні поточного року в Україні набув чинності закон про Вищий антикорупційний суд, а також формальний закон про утворення Антикорупційного суду. Відповідно до документів, Вищий антикорупційний суд мають утворити до 14 червня 2019 року, для початку його роботи треба набрати щонайменше 35 антикорупційних суддів, з них принаймні 10 - представники апеляційної палати.

У ВККС мають допомогти обирати кандидатів до Антикорупційного суду шість представників Ради міжнародних експертів.

Як відомо, 24 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України почала реєструвати тих, хто має намір взяти участь у конкурсі на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Тим часом Вища рада правосуддя (ВРП) затвердила штат із 39 суддів для Антикорупційного суду, причому 12 із них будуть представниками апеляційної палати.

На момент закінчення реєстрації документи для участі в конкурсі на посади подали 95 кандидатів.

Джерело: Представительство ЕС в Украине

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів