Європейська федерація журналістів бере на контроль ситуацію зі "112 Україна"

112.ua

Європейська федерація журналістів бере на контроль ситуацію зі "112 Україна". Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

"Ми спілкувались із керівництвом Європейської федерації журналістів із тим, що вони беруть на контроль. В понеділок буде публічний коментар генерального секретаря Європейської федерації журналістів Ріккардо Гутьєреса щодо цієї теми. Ключова позиція – журналісти мають право на професію, і жоден чиновник не може погрожувати, тиснути і перешкоджати журналістській діяльності. Європейська федерація журналістів має намір проголосити солідарність із каналом, із колективом каналу", - зазначив Томіленко.

Голова Національної спілки журналістів зазначив, що в Україні чиновник повинен не диктувати ЗМІ, а шукати можливості для порозуміння. "Ми запрошуємо представників Нацради на дискусію до нас в НСЖУ, а вони бойкотують і не не приходять на публічний звіт. Вони звітують "у фейсбуках" про те, які вони молодці, як вони працюють. Ключова характеристика європейських демократій і тих країн, звідки і приїхала більшість керівників журналістських спілок, – це підзвітність чиновників. Ти пішов, отримав "погони" і це крісло – то іди, звітуй. А в нас виходить, що вони спочатку заходили обережно, а потім вони вже пани. Вибачте, ми маємо іти "на поклон", маємо просити в Нацради, ми ще щось, – вони пришлють 47-го прес-секретаря і тому подібне", - зазначив Томіленко.

Нагадаємо, Нацрада вже 34 рази відмовляла телеканалу "112 Україна" у переоформленні концепції мовлення на інформаційну. А на підставі формального порушення накладала на "112 Україна" попередження і штрафи. Такі дії регулятора українські та міжнародні експерти розцінюють як тиск на телеканал і свободу слова в країні.

Зазначимо, телеканал "112 Україназвернувся до голови Нацради Юрія Артеменка з відкритим листом, де вимагав його звільнення.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів