Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає негайно звільнити Сенцова

"За" проголосували 455 депутатів ЄП

Фото з відкритих джерел

Європейський парламент проголосував за резолюцію про звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Про це повідомив кореспондент Radio Liberty Рікард Йозвяк у Twitter.

"Європейський парламент переважною більшістю ухвалив резолюцію, що закликає до негайного звільнення Сенцова", - написав він.

"За" резолюцію проголосували 455 євродепутатів, 106 віддали свої голоси "проти".

Twitter Рікарда Йозвяка

У документі Європарламент "висловлює свою солідарність з українським кінематографістом, політичним активістом і політв'язнем Олегом Сенцовим, який 14 травня 2018 року оголосив голодування, щоб домогтися звільнення незаконно затриманих співвітчизників, і стурбований наслідками голодування для здоров'я Олега Сенцова".

Депутати підкреслюють, що свідчення, за якими було засуджено Сенцова, було отримано в результаті тортур.

Також Європарламент занепокоєний тим фактом, що у цій справі засуджено до 10 років позбавлення волі Олександра Кольченка. Згадали і Володимира Балуха, який голодує з 19 березня.

Євродепутати закликали владу надати ув'язненим усю необхідну допомогу і дотримуватися медичної етики, у тому числі відмовившись від ідеї примусового годування.

Згадано в резолюції також інших українських політв'язнів, яких тримають примусово в Росії. Загалом понад 70 осіб, у тому числі Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чорний і Євген Панов, які зазнали тортур, і багато інших.

Європарламент засудив порушення РФ міжнародного права на території окупованого Криму, в тому числі застосування російських законів на території, яку міжнародне співтовариство не визнає російською, мілітаризацію регіону і систематичні порушення прав людини на півострові.

Нагадаємо, Олег Сенцов, якого затримали в Криму в 2014 році за звинуваченням у нібито підготовці терактів і засудили до 20 років колонії, з 14 травня продовжує безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів, яких тримають у російських тюрмах. Наразі він перебуває у медчастині колонії та припиняти голодування не планує.

Джерело: Twitter Рікарда Йозвяка

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...