Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає негайно звільнити Сенцова

"За" проголосували 455 депутатів ЄП

Європейський парламент проголосував за резолюцію про звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Про це повідомив кореспондент Radio Liberty Рікард Йозвяк у Twitter.

"Європейський парламент переважною більшістю ухвалив резолюцію, що закликає до негайного звільнення Сенцова", - написав він.

"За" резолюцію проголосували 455 євродепутатів, 106 віддали свої голоси "проти".

У документі Європарламент "висловлює свою солідарність з українським кінематографістом, політичним активістом і політв'язнем Олегом Сенцовим, який 14 травня 2018 року оголосив голодування, щоб домогтися звільнення незаконно затриманих співвітчизників, і стурбований наслідками голодування для здоров'я Олега Сенцова".

Депутати підкреслюють, що свідчення, за якими було засуджено Сенцова, було отримано в результаті тортур.

Також Європарламент занепокоєний тим фактом, що у цій справі засуджено до 10 років позбавлення волі Олександра Кольченка. Згадали і Володимира Балуха, який голодує з 19 березня.

Євродепутати закликали владу надати ув'язненим усю необхідну допомогу і дотримуватися медичної етики, у тому числі відмовившись від ідеї примусового годування.

Згадано в резолюції також інших українських політв'язнів, яких тримають примусово в Росії. Загалом понад 70 осіб, у тому числі Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чорний і Євген Панов, які зазнали тортур, і багато інших.

Європарламент засудив порушення РФ міжнародного права на території окупованого Криму, в тому числі застосування російських законів на території, яку міжнародне співтовариство не визнає російською, мілітаризацію регіону і систематичні порушення прав людини на півострові.

Нагадаємо, Олег Сенцов, якого затримали в Криму в 2014 році за звинуваченням у нібито підготовці терактів і засудили до 20 років колонії, з 14 травня продовжує безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів, яких тримають у російських тюрмах. Наразі він перебуває у медчастині колонії та припиняти голодування не планує.

Джерело: Twitter Рікарда Йозвяка

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...