Єврокомісія закликала скасувати е-декларування для громадських організацій

Брюссель вже піднімав питання в контактах з Києвом

Європейська комісія розраховує, що українська влада продовжить активну боротьбу з корупцією, але скасує одне з положень відповідного законодавства, яке зобов'язує представників громадських організацій та їх підрядників декларувати доходи.

Про це 5 травня повідомили в прес-службі Єврокомісії у відповідь на запит DW.

Відзначається, що Брюссель вже піднімав у контактах з Києвом це питання і продовжує це робити. Єврокомісія закликала негайно переглянути законодавчу норму про декларування доходів представниками неурядових організацій. "Від будь-яких заходів, які перешкоджатимуть істотній ролі громадянського суспільства, варто утриматися", - процитувало видання текст відповіді Єврокомісії.

У ньому також підкреслюється, що саме громадські організації мають першорядне значення в боротьбі з корупцією в Україні. Тоді як введення для них е-декларацій стало "кроком назад".

Раніше стало відомо, що 20 депутатів Європейського парламенту та учасники неформальної групи "Друзі європейської України "просять скасувати е-декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 Верховна Рада України прийняла законопроект №6172, який передбачає внесення змін і доповнень в Закон України "Про протидію корупції".

Згідно з документом, військовослужбовці-контрактники і мобілізовані бійці звільняються від обов'язку заповнювати електронні декларації. Однак під час розгляду у сесійній залі народний депутат Тетяна Чорновіл внесла поправку, якою передбачається обов'язок електронного декларування для представників громадських організацій, що працюють у сфері запобігання, протидії корупції та всіх тих суб'єктів, хто співпрацює з такими організаціями.

Новини за темою: Найєм про е-декларування для антикорупціонерів: Це було безглуздо від самого початку

Джерело: DW

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...