ЄС введе нові правила надання громадянства для вихідців з третіх країн

Зміни пов'язані з тим, що багато країн видають свої паспорти після того як аплікант інвестує в економіку країни або купить дорогу нерухомість

Єврокомісар з питань правосуддя, захисту прав споживачів та гендерної рівності Віра Джоурова Фото з відкритих джерел

Восени Єврокомісія оприлюднить нові правила видачі громадянства країн-членів ЄС для вихідців з третіх країн. Про це заявила єврокомісар з питань правосуддя, захисту прав споживачів та гендерної рівності Віра Джоурова, передає німецьке видання Spiegel.

"В останні роки всі більша кількість країн ЄС видають своє громадянство громадянам третіх країн, якщо вони раніше інвестували кошти в економіку країни. Часто мова йде про просту купівлю дорогої нерухомості", - сказала єврокомісар.

На її думку, така практика є шлюзом для злочинців і тих, хто відмиває гроші.

"Деяким державам-членам необхідно зробити більше для забезпечення того, щоб громадянство не надавати злочинцям, які загрожують безпеці Європи", - додала вона.

Комісія згадує, наприклад, Кіпр, Мальту і Грецію, які видають багато довгострокових дозволів на проживання або повноцінне громадянство вихідцям з Китаю та колишніх республік СРСР.

За її словами, вже восени Єврокомісія опублікує нові правила видачі "золотих паспортів" (повноцінне громадянство) і "золотих віз" (дозволу на довгострокове проживання).

Зараз програма видачі "золотих віз" передбачає, що аплікант інвестує в економіку країни кошти, а натомість отримає дозвіл на довгострокове проживання, а через 5-6 років громадянство.

Наприклад, на Кіпрі програма видачі "золотих віз" існує з 2013 р., аплікант повинен інвестувати 2 млн євро в місцеву нерухомість, або 2,5 млн євро в держоблігації або кіпрські компанії. За даними The Guardian, за цей час держава отримала понад 4 млрд євро інвестицій. Також, за інформацією видання, лише в 2016 р. Кіпр видав понад 400 паспортів за такою схемою, а за час існування програми понад 2 тис. паспортів. У 2018 р. влада Кіпру ввела ліміт на кількість наданих за інвестиції паспортів до 700 на рік, а кожен заявник повинен буде проходити спеціальну перевірку на благонадійність, яка триватиме до шести місяців. Такі зміни повинні мінімізувати зловживання "золотими візами" заявниками.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів