Яценюк анонсував міжнародну донорську конференцію до 30-річчя трагедії на ЧАЕС

Крім того, за словами Яценюка, у 2017 р. має бути повністю введено в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу

Сергей Костеж

Уряд України прийняв рішення провести у 2016 р. велику міжнародну донорську конференцію до 30-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час робочої поїздки на ЧАЕС, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Запрошуємо всіх донорів і контрибуторів взяти участь у великій міжнародній конференції", - підкреслив глава уряду.

Він також нагадав, що у 2017 р. має бути завершено будівництво нової захисної споруди - нового безпечного конфайнмента. Цей об'єкт будується фахівцями з 23 країн, третину всіх робіт виконує Україна.

"Україна завершить перший етап щодо об'єкта, а далі нам вже доведеться самостійно думати, яким чином експлуатувати цей об'єкт", - підкреслив він.

Яценюк доручив віце-прем'єр-міністру України Валерію Вощевському в ході донорської конференції в Лондоні 16 липня підняти питання про те, як після 2017 р. фінансувати експлуатацію цього об'єкта. "Самій Україні буде складно це зробити. Я сподіваюся на підтримку наших міжнародних партнерів", - сказав прем'єр.

Крім того, за словами Яценюка, у 2017 р. має бути повністю введено в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу.

Раніше повідомлялося, що замість Держагентства з управління зоною відчуження буде створено Держконцерн по роботі з ядерними матеріалами.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів