Якщо суд визнає факт геноциду, кримські татари зможуть звертатися за відшкодуванням, - прокуратура АР Крим

Прокуратура АР Крим прокоментувала підготовку підозри Сталіну і Берії

Прокуратура підписала повідомлення про підозру у злочині депортації кримськотатарського народу з території Кримської АРСР для юридичного визнання злочину і можливості звертатися за відшкодуванням шкоди для кримських татар. Про це заявив начальник слідчого управління прокуратури Криму Микола Мерет в коментарі телеканалу "112 Україна".

"В даному випадку не йдеться, щоб покарати цих людей, а йдеться лише про те, щоб довести судовим рішенням, що в дійсності був факт геноциду. У разі прийняття судом такого рішення буде встановлено, що в дійсності було скоєно злочин, геноцид проти кримськотатарського народу, це рішення має юридичну основу. І в подальшому громадяни мають право звертатися за відшкодуванням збитків. Важливо в цьому кримінальному провадженні отримати кінцеве рішення суду про визнання переселення кримськотатарського народу злочином", - заявив Мерет.

Новини за темою: Луценко розповів про розслідування прокуратурою депортації кримських татар у 1944 році

Мерет додав, що на даний момент досудове розслідування ведеться і встановлюються інші особи, які були причетні до скоєння даного злочину.

Як повідомлялося, Генпрокуратура підготувала підозру Сталіну і Берії про злочин щодо депортації кримських татар.

Новини за темою: Порошенко: Депортація кримських татар з Криму була геноцидом

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...