Якого числа Трійця в 2018 році

Свято Трійці в 2018 року збігається з вихідним днем, і 28 травня оголошено неробочим

З відкритих джерел

День Святої Трійці святкується на п'ятидесятий день після Великодня, тому цей день ще називається П'ятидесятницею

День Святої Трійці - одне з головних християнських свят. Він відзначається на 50-й день після Великодня, і в 2018 році свято припадає на 27 травня. 

Історія та традиції Трійці 

Свято символізує сходження Святого Духа на апостолів, яке обіцяв Ісус Христос перед Вознесінням. Зішестя Святого Духа вказало на потрійність Бога, після чого почали прославляти три іпостасі Єдиного Бога Отця, Сина і Святого Духа. Свято увійшло у християнський календар офіційно лише наприкінці четвертого століття, коли Церква ухвалила догмат про Трійцю на Другому Вселенському Соборі в Константинополі в 381 році.

Цього дня у православних церквах служиться одна з найбільш урочистих служб. Церкви і будинки прикрашають гілками дерев, рослинами та квітами. Люди йдуть до храму з квітами. Зелений - символічний колір свята, колір життя, духовного відродження. Священнослужителі на Трійцю використовують облачення зеленого кольору.

Перед Трійцею прийнято проводити ретельне прибирання, готувати частування і запрошувати гостей. Стіл прикрашали вазою з квітами, а серед страв повинні бути випечені вироби, часто це коровай.

Християнські звичаї свята Трійці згодом переплелися зі слов'янськими, увібравши в себе багато прикмет. Вважається, що цього дня не можна думати про погане, ображатися, а потрібно перебувати в гармонії з Богом і природою. Також вважається, що з Трійцею розпочинається справжнє літо.

Цього дня не рекомендується проводити весілля і вінчання, а от сватання вважалося доброю прикметою. Говорили, якщо на Трійцю посватаються, а на Покрову одружаться, отже, життя в цього подружжя буде довгим, щасливим, у любові та злагоді.

Також не дозволяється купатися в річках та озерах, оскільки вважалося, що цього дня приходять міфічні істоти – мавки та русалки. При цьому біля води водили хороводи, а дівчата збирали трави, польові квіточки, а потім плели вінки.

Цього дня церква не рекомендує проводити земляні роботи. Особливо не можна рубати дерева або косити траву. За прикметами, якщо піде дощ на зелені свята, буде хороший врожай.

У багатьох містах на Трійцю влаштовують народні гуляння з іграми, виставами, піснями.

Свято Трійця в 2018 року збігається з вихідним днем, і 28 травня оголошено неробочим. 

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів