Високі портові збори негативно впливають на конкурентоспроможність українського експорту, - експерт

При цьому експерт зазначив, що порівняно з європейськими портами українські ставки зборів набагато вищі

Високі портові збори в українських морських портах негативно впливають на конкурентоспроможність вітчизняного експорту. Таку думку Бізнес-порталу UAprom висловив голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко.

"Портові збори дуже суттєво впливають на вартість логістики. В Україні вона дуже висока. Відповідно, українські товари, що поставляються на експорт, втрачають свою конкурентоспроможність через вартість логістичних послуг", - сказав він.

При цьому експерт зазначив, що порівняно з європейськими портами українські ставки зборів набагато вищі.

"Потрібно вивчити аналогічний підхід в інших країнах, наприклад, у Євросоюзі, США. Якщо там портові збори нижче наших, то треба з'ясувати, чому ми робимо гірше нашим експортерам", - підкреслив Козаченко.

Голова Ради підприємців також нагадав, що промисловці вже звернулися до президента України Петра Порошенка, голови ВРУ Андрію Парубію і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з проханням про зниження ставок портових зборів ще на 54%.

"Цю пропозицію підтримали практично всі профільні асоціації, всі, хто має інтерес до розвитку логістики в Україні. Це консолідована позиція всіх промисловців. Її потрібно враховувати", - констатував експерт.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів