Вищий суд у Швейцарії відновив арешт активів "Газпрому"

Активи лишатимуться під арештом, поки розглядатимуть апеляцію "Нафтогазу"

Нафтогаз України ubr.ua

Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському "Газпрому". Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу".

"Активи лишатимуться під арештом, поки розглядатиметься апеляція НАК "Нафтогаз України" на рішення щодо зняття арешту з цих акцій, яке раніше ухвалив місцевий орган зі стягнення боргів", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу: В "Нафтогазі" спростували інформацію від "Газпрому" щодо рішення суду

Акції звільнили з-під арешту на підставі тверджень Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG про те, що акції знаходяться поза межами кантону Цуг та відповідно поза юрисдикцією органу зі стягнення боргів, а тому мають бути виключені з переліку арештованих активів.

Якби виконання рішень органу зі стягнення боргів не було призупинене Вищим судом, "Газпром" знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, навіть якщо б ті знаходилися в юрисдикції органу зі стягнення боргів кантону Цуг, пояснюють у "Нафтогазі".

Новини за темою: Суд Лондона дозволив заморозити активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу"

Тепер активи не можуть виводитися з-під юрисдикції відповідного органу зі стягнення боргів.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Також "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи російської компанії, які перебувають у межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах у межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів